Think Green Again

  • 0

Think Green Again

Category:Príbehy účastníkov

Vďaka organizácií ADEL SLOVAKIA sme dostali skvelú príležitosť vycestovať na východ Portugalska do dedinky Aldeia de Sao Sebastiao.

Prvý deň sme sa stretli spoločne všetci na letisku v Lisabone, kde bol checkpoint. Zoznámili sme sa čiastočne s ostatnými účastníkmi projektu. Cesta autobusom z Lisabonu do Aldei bola pomerne dlhá, trvala vyše 4 hodín. Po príchode do Aldei sa nás ujali traja milí organizátori Steffi, Marián a Danny. Ukázali nám, kde budeme bývať a vysvetlili základné informácie, ktoré boli nevyhnutné. Po dlhej a náročnej ceste nás zlaté pani kuchárky privítali s teplou večerou, ktorá určite padla každému vhod.

Na druhý deň začal celý program. Každé ráno sme sa stretávali v training roome, kde sme riešili všetky projekty, aktivity a veci, ktoré sa týkali programu. Vždy nám jeden z organizátorov povedal, čo nás v daný deň čaká a následne sme sa pustili do konkrétnej aktivity/programu. Začiatok bol pre každého z nás celkom zaujímavý, pretože sme sa nepoznali. Začínali sme poznávacími aktivitami, ktoré nám pomohli, aby sme sa lepšie spoznali a najmä sa naučili mená ostatných účastníkov. Samozrejme, že sme pomedzi aktivitami mali čas aj na oddych, ktorý bol v podobe coffee breakov, kde nám naša milá Steffi stále prichystala menšie občerstvenie v podobe sladkostí, ovocia…Samozrejme nezabúdala na pitný režim, ktorý bol dôležitý z dôvodu vysokých teplôt. Mali sme k dispozícií aj kávu a čaj.

Program bol bohatý a nikdy sme sa nenudili. Každý deň bol zameraný na niečo iné a pomedzi kvalitné a edukačné informácie, ktoré sme sa dozvedeli, sme mali aj množstvo fyzických a športových aktivít. Celé prostredie, v ktorom sme bývali bolo nádherné. Nachádzalo sa tam multifunkčné ihrisko, veľký bazén, krásna príroda, mali sme možnosť si požičať bicykle. Z najlepších aktivít by sme zaradili plavba na kanoe, ktorá bola pre nás nezabudnuteľná, koncert v Španielsku, kde bola vynikajúca atmosféra a zábava, lezenie….Celý projekt mal názov Think Green Again. Naučili sme sa množstvo užitočných a cenných vecí, ktoré budeme môcť zužitkovať v budúcom živote. Projekt nám dal oveľa viac ako vedomosti ohľadom ekológie.

Naučili sme sa spolupracovať v skupinkách, s ľuďmi, komunikovať v cudzom jazyku a vynájsť sa v problémových situáciách, ktoré nastali, ale najmä nám dal veľa nových kontaktov a priateľov, ktorí boli pre nás všetkým. Projektom sme získali perfektné skúsenosti, ktoré nám určite pomôžu v živote a rozšíria rozhľad. Sme veľmi vďační organizácií ADEL SLOVAKIA za túto možnosť.

  • Samuel Barica

Komentovať