Týždeň v Iscare

  • 0

Týždeň v Iscare

Category:Príbehy účastníkov

Náš tréningový kurz sa odohral v malebnej dedinke Íscar, vzdialenej dve hodiny od hlavného mesta, Madrid. Z každej krajiny boli vybratí dvaja účastníci, ktorí reprezentovali kultúru, zvyky, tradície a taktiež organizáciu danej krajiny. Spolu so Slovenskom sa tréningu zúčastnilo Španielsko, Grécko, Rumunsko, Estónsko, Taliansko. Tréning trval od 12. do 17. mája kedy sme mali príležitosť dozvedieť sa viac o aktívnom občianstve a rozvoji miestnych komunít.


Náš prvý deň sme začali úvodom do projektu Erasmus +, predstavením programu, aktivitou o našich očakávaniach, obavách a taktiež predstavením si pravidiel.

Po večeri sme sa zabavili zoznamovacími aktivitami, kde sme mali možnosť spoznať jeden druhého a takzvane prelomiť ľady. Aktivity spočívali v zapamätaní si mien našich spoluúčastníkov a dozvedieť sa o nich viac. Jedna z aktivít bola napríklad zatancovať ostatným tanec na pieseň, ktorú museli uhádnuť bez zvuku.

Ráno sme začínali s icebreaker games, ktoré mala na starosti každý deň iná krajina. Hry spočívali v prebudení sa a naštartovaním mozgu pred aktivitami. Na projekte sme sa veľa naučili o rôznych tipoch programov, ako sa zúčastniť, aké sú medzi erasmami rozdiely a ako sa stať aktívnym občanom.

Mali sme možnosť vypočuť si mnoho osobných skúseností od našich organizátorov, spoluúčastníkov a taktiež prizvaných hostí. V skupinách sme pracovali na projekte ako vylepšiť dedinku Íscar do budúcnosti a ako by sme si ju predstavovali. Každý podvečer sme pracovali na našom nápade ako zlepšiť univerzitu a dať študentom viac príležitostí zúčastniť sa práve projektu Erasmus.

Po večeri nasledovala cultural night, kedy každá krajina predstavila tú svoju. Prezentáciou, videami, predstavením, kvízmi, tancami, tradičným jedlom, zvykmi a odevmi.

Vytvorili sme si krásne kamarátstva, ktoré trvajú dodnes a sme neustále v kontakte. Projekt Erasmus + bol pre nás obohacujúcim zážitkom, ktorý odporúčame každému, kto ma rád neformálne vzdelávanie, spoznávanie nových ľudí, kultúr či cestovanie a je otvorený nezabudnuteľným zážitkom.

– Nikola Koryčárová


Komentovať