Úrad práce nebude prvé miesto ktoré navštívim po ukončení VŠ

  • 0

Úrad práce nebude prvé miesto ktoré navštívim po ukončení VŠ

Category:Príbehy účastníkov

Pre mňa to bol jednoznačne najlepší projekt. Všetko odštartovala super atmosféra od prvého dňa, akú som na projekte ešte nikdy nezažila. Možno aj vďaka veľkému počtu účastníkov /65/ sa stretla skupina skvelých a zaujímavých ľudí so skvelými názormi a inšpiratívnymi životnými príbehmi, ktoré mňa osobne motivujú dodnes.

Krásne mesto, ubytovanie, strava a lokalita hotela asi sto metrov od pláže boli ďalšími veľkými plusmi.

Spočiatku sa výmena viac podobala na tréning, no čím dlhšie sme v Aténach boli, tým menej oficiálny bol program. Vďaka častým prosbám organizátorov o feedback nám bolo umožnené robiť všetko, čo sme chceli stihnúť, keďže boli fakt super a snažili sa nám vo všetkom vyjsť v ústrety.

Za veľkú výhodu považujem aj možnosť zlepšiť a následne “odkonzultovať” svoje CV s ďalšími skúsenými účastníkmi v rámci aktivít. Medzi zaujimavé aktivity patrilo aj tvorenie memes a videí na danú problematiku. Bolo taktiež zaujímavé dozvedieť sa detaily o nezamestnanosti v susedných krajinách a zlepšiť si obraz o aktuálnej situácii v krajinách Európy (nie sme na tom v porovnaní s ostatnými až tak zle, čo mňa osobne prekvapilo asi najviac).

Osobne som zistila, že úrad práce nebude prvé miesto, ktoré navštívim po ukončení vysokej školy, keďže možností ako s nezamestnanosťou “bojovať” je oveľa viac, ako mi kedy pred projektom vôbec napadlo. Účasť na projekte ma tiež motivovala chcieť vycestovať na EVS, čo sa mi snáď raz naozaj splní.

Prikladám aj krátke, super a kvalitné video, v ktorom sme na záver projektu všetci 65 účastníci odprezentovali o čom projekt bol a čo človek môže urobiť pre zníženie nezamestnanosti a pre zvýšenie svojich šancí nájsť si prácu snov.

 

 

 


Komentovať