Všetci sa smejeme v rovnakom jazyku – YE WORKIT v Chorvátsku

  • 0

Všetci sa smejeme v rovnakom jazyku – YE WORKIT v Chorvátsku

Category:Príbehy účastníkov

V dňoch 24. mája – 1. júna 2016 sa v chorvátskom mestečku Kolenica uskutočnila Youth Exchange s titulom Work It! Kolenica sa nachádza približne 45 km od hlavného mesta Záhreb v peknom prostredí, kde sa stretla skvelá skupina 20 mladých zo Slovenska, Talianska, Chorvátska a Bulharska. Spolu so skvelým tímom ľudí, ktorý sa o nás po celý čas vzorne staral, sme prežili nezabudnuteľný pobyt plný nielen skvelých skúseností, ale aj úžasných zážitkov a medzinárodných priateľstiev.

Youth Exchange Work It! bola zameraná na zvýšenie zamestnateľnosti mladých ľudí, rozvíjanie individuálnych zručností a schopností s cieľom zlepšiť svoje postavenie na trhu práce.

Aktivity boli zamerané na tvorbu či vylepšenie vlastného životopisu, simulovanie pracovných pohovorov, prípravu možných odpovedí na najčastejšie otázky pri pohovoroch, riešenie konfliktov v práci či efektívne stanovovanie cieľov.

Súčasťou jednej z aktivít bola aj prednáška chorvátskej headhunterky vedená interaktívnym spôsobom, ktorá nám mnohými príkladmi z praxe sprostredkovala očakávania zamestnávateľa vo vzťahu k svojmu potenciálnemu zamestnancovi a vysvetlila, ako zaujať životopisom.

Veľmi zaujímavými aktivitami sme sa zlepšili v tímovej práci, vyskúšali sme si rôzne roly v pracovnej hierarchii a taktiež mali možnosť ovplyvniť pracovné vzťahy či riešenie konfliktov v simulovaných role-plays.

Súčasťou rozvrhu bol aj celodenný výlet do neďalekého Vrbovca a Záhrebu, kde sme strávili pekný deň a viac sa navzájom spoznali.

Absolvovaná youth exchange v nás zanechala neskutočné pocity, nezabudnuteľné zážitky a neoceniteľné skúsenosti. Určite odporúčame zúčastniť sa podobných projektov, nezahodiť príležitosť na sebarozvoj, zlepšenie jazykových zručností a spoznanie nových ľudí.

Ulrika, účastníčka zo Slovenska


Komentovať