Všetko to začalo „Poďme sa zlepšiť v angličtine!“

  • 0

Všetko to začalo „Poďme sa zlepšiť v angličtine!“

Category:Príbehy účastníkov

“Prajem pekný deň, rád by som sa s vami podelil o moju skúsenosť z mládežníckej výmeny. Všetko to začalo jedným, jednoduchým, ale za to dôležitým nápadom: „Poďme sa zlepšiť v angličtine!“ Tak som začal pátrať po možnostiach. Je ich tu viac od vyučovacích hodín v škole, cez rôzne drahé kurzy, až po mládežnícku výmenu. Mňa najviac zaujala práve mládežnícka výmena, pretože okrem učenia angličtiny spoznáte nových kamarátov, prežijete nové zážitky a spoznáte odlišné kultúry. Vybral som si teda výmenu na základe zaujímavej témy a krajiny a prihlásil som sa.

Keď som bol vybraný, prišiel zvyčajný pocit, ktorý nastupuje pri niečom novom – strach. Strach z toho, že nebudem ostatným vyhovovať, alebo že oni nebudú vyhovovať mne. No najväčší des som mal práve z angličtiny a z toho, že niekto na mňa prehovorí a ja nebudem vedieť reagovať, pretože nebudem mať slovnú zásobu, alebo dokonca ani neporozumiem o čom hovorí.

Tak, ako každý strach, aj tento treba prekonať. Už prvý deň mládežníckej výmeny som pochopil, že báť sa nemá zmysel. Personál bol nesmierne milý, aktivity boli pripravené tak, aby im každý porozumel a iní účastníci boli taktiež trpezliví a chápajúci. Jednoducho chcem povedať, že sa netreba báť a treba vyskúšať, čo nové sa dá získať vďaka tejto výmene.

Takže poďte do toho! Snáď sa vidíme na nejakej ďalšej mládežníckej výmene. ?”

Richard Krajč

“Ahojte Adeláci!

Nedávno som mala mo

žnosť zúčastniť sa na mládežníckej výmene v chorvátskom Šibeniku. Môj zážitok možno popísať jedným slovom, jednoducho TOP! Nielenže som navštívila veľa krásnych miest, spoznala nových ľudí a naučila sa množstvo nových vecí, ale som sa aj poriadne zabavila!

Organizátori pre nás každý deň pripravili zaujímavé workshopy, interaktívne prezentácie, energické aktivity a samozrejme niekoľko hodín voľna, počas ktorého sme spolu s ostatnými účastníkmi objavovali najkrajšie miesta v okolí. Počas výmeny sme v zmiešaných medzinárodných tímoch vypracovali niekoľko projektov, ktoré utužili naše vzťahy a zároveň posilnili najmä naše komunikačné zručnosti.

Preto, ak váhate či ísť na výmenu, už neváhajte. Vyberte si projekt, ktorý vo vás vzbudí záujem a prihláste sa. Takúto príležitosť treba využiť najmä teraz, kým ste ešte mladí. Na konci výmeny navyše získate certifikát, ktorý si môžete pridať ku svojmu životopisu. Prajem vám, aby aj váš zážitok bol minimálne tak veľmi pozitívny ako ten môj.”

Michaela Protušová

 


Komentovať