Aký bol pre nás rok 2020?

  • 0

Aký bol pre nás rok 2020?

Category:Rôzne

Rok 2020 bol určite iným ako ostatné roky. Všetci sme museli čeliť neraz neľahkým prekážkam a prispôsobiť novým normám. Ani pre nás v ADEL to nebolo jednoduché, zvlášť keď na začiatku roka zatvorili z dňa na deň hranice a reálne hrozilo, že sa skupiny vyslané na projektoch nedostanú domov. Našťastie sa všetci vrátili domov bez problémov a jednu z našich aktivít – vysielanie sme museli pozastavili, no naskytlo sa nám viac času venovať sa iným projektom. Čo sa nám však podarilo v roku 2020 si pozrite nižšie.

MLÁDEŽNÍCKE VÝMENY A ŠKOLENIA V ZAHRANIČI

V minulom roku sa nám podarilo dokopy vyslať 48 účastníkov na zahraničné výmeny a tréningy, čo je teda výrazný pokles oproti roku 2019, kedy sme ich vyslali 236. Najviac projektov sme mali v Portugalsku a to až 4. Na druhom mieste najnavštevovanejšej krajiny sú spolu Nemecko a Cyprus s počtom projektov 2 a potom po jednom projekte boli v Bulharsku, Španielsku, Gruzínsku a Veľkej Británii.

DOBROVOĽNÍCTVO

Našťastie sa pandémia veľmi nedotkla programu Európsky zbor solidarity, ktorý fungoval viac-menej bez obmedzení. Za minulý rok sme vyslali celkom 12 dobrovoľníkov do krajín ako Francúzsko, Holandsko, Grécko, Chorvátsko, Cyprus, Estónsko, Maďarsko a Poľsko. Rovnako funguje dobrovoľníctvo aj v tomto roku a článok o tom aké sú v súčasnosti opatrenia alebo o programe vo všeobecnosti si môžete prečítať TU .

MLÁDEŽNÍCKE VÝMENY NA SLOVENSKU:

Winter Sport Camp                                         

Začiatkom roka sme stihli zorganizovať zimný športový tábor pre 20 ľudí vo veku od 18 do 35 rokov, ktorý bol nie len pre Slovákov ale najmä cudzincov žijúcich na Slovensku. 

Web celého projektu TU

Youth Hiking in Digital Age Slovakia

Na jeseň sa nám, i keď už za sprísnených opatrení, podarila mládežnícka výmena Youth Hiking in Digital Age, ktorej cieľom bolo naučiť účastníkov ako filmovať prírodu za pomoci dronu, vytvárať digitálne mapy či videá a preskúmať prírodu v Poloninách s rovesníkmi z Poľska a Rumunska.

 

LOKÁLNE PODUJATIA A ĎALŠIE AKTIVITY

V minulom roku sme sa organizovali aj rôzne lokálne podujatia a workshopy či sociálne experimenty, osobné stretnutia či konferencie s partnermi sme nahradili online stretnutiami a pracovali na výskumoch a analýzach rôznych projektov v oblasti vzdelávania či športu.

Prehľad tohto všetkého si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

 

ĎALŠIE ZAUJÍMAVOSTI

 

Ak ste došli až sem, z celého srdca sa Vám chceme poďakovať za vašu priazeň aj v tomto neľahkom roku, všetko čo robíme, robíme pre Vás a viac vzdelávacích príležitostí. Dúfame, že nám všetkým rok 2021 prinesie ešte viac možností a úžasných výziev, ktoré nás posunú ďalej.

Váš tím ADEL Slovakia


Komentovať