Spolupracujeme už aj so speváčkou ZAZ

  • 0

Spolupracujeme už aj so speváčkou ZAZ

Category:Rôzne

Keď nám zavolali a neskôr poslali email z tímu „ZAZ“ ohľadom spolupráce a účasti na koncerte, ani sme poriadne netušili sme o koho ide. Neskôr sme samozrejme zistili, že ide o celkom známu a populárnu francúzsku speváčku, skutočným menom Isabelle Geffroy, ktorá nielenže krásne spieva, ale snaží sa svojim menom aj pomáhať a vytvárať lepší svet pre nás všetkých a preto si vytvorila svoju vlastnú sieť s názvom ZAZimut (https://zazimut.org/en/). Ide o sieť rôznych organizácii, ktorí zdieľajú rovnaké hodnoty a ktorí sa spolu budú podieľať na rôznych projektoch, ktoré prispievajú spoločnosti a viac rešpektujú všetky živé veci.

Čas na rozhodnutie, či do takejto spolupráce ideme alebo nie bol krátky, ale po zvážení všetkých pre a proti, sme do toho nakoniec išli. Všetko naplánovali a o pár dní boli v Inchebe. Museli sme prísť už 5 hodín pred samotným koncertom, aby sme si stihli nachystať nás „stánok“ a natočiť zopár videí a rozhovorov. Pred 20:00 hodinou sme už plní nadšenia a očakávaní čo sa vlastne bude diať čakali na otvorenie dverí. Inštrukcie boli jasné, osloviť čo najviac ľudí a pomôcť francúzskemu tímu s prekladom do slovenčiny pri predaji darčekových predmetov. Dvere sa otvorili a ľudia sa začali náhliť, aby si uchmatli tie najlepšie miesta a my sme sa snažili osloviť koho sa dalo, rozdali sme kopu našich letákov a brožúr, porozprávali sme sa nielen so záujemcami, ale aj s rodičmi, ktorých zaujali možnosti pre ich deti. Veľa z nich nemalo ani potuchy, že niečo ako Erasmus+ či mládežnícka výmena existuje a ich prekvapenie bolo ešte väčšie keď zistili, že je to podporené a hradené Európskou úniou.

Samotný koncert bol neskutočne energický a svieži, ľudia spievali spolu s ňou a tancovali na najslávnejšie pesničky. Uprostred koncertu, sme mali možnosť vyjsť na pódium a s trémou no v skratke predstavili samých seba, čo robíme a naše vízie do budúcna – pred 4000 ľuďmi 🙂

Po koncerte sme čakali na stretnutie so samotnou ZAZ, ktorá zo seba vyžaruje iba tú najpozitívnejšiu energiu a neskutočnú radosť. Poďakovali sme jej za možnosť byť tam s ňou a byť súčasťou jej siete, ZAZ nám rovnako ďakovala za to, že sme prišli, rozdala nám veľa objatí a pusiniek, samozrejme ako pravá francúzska :), urobili si na rozlúčku ešte zopár fotiek a videí a rozlúčili sa.

Myslím, že môžem povedať za všetkých, že sme všetci odchádzali s úsmevmi na tvárach a plní pozitívnej energie, ktorú nám ZAZ odovzdala.

Určite sa tešíme na úlohy v ZAZimute, i keď nevieme, čo presne nás čaká, no určite sa do toho pustime s čo najväčším nasadením.

Kto z Vás by chcel mimochodom plagát z koncertu a drevenú kľúčenku ZAZ? Napíšte nám na apply@adelslovakia.org 

Video z nášho vystúpenia na koncerte – https://www.facebook.com/watch/?v=275079440055622 

Tu je aj video o Zazimut https://vimeo.com/189473735


Komentovať