Naša cesta za podnikaním na ostrov Poros

  • 0

Naša cesta za podnikaním na ostrov Poros

Category:Príbehy účastníkov

Zo Slovenska sme vyrazili 5 mladí ľudia, ktorí chceli nakopnúť svoj podnikateľský plán. Aby sme premenili náš podnikateľský sen na skutočnosť, vyrazili sme na grécky ostrov Poros, kde sme sa zúčastnili tréningu „Younger’s Journey to Entrepreneurship“. Ako to prebiehalo?

Aby sme sa všetci navzájom spoznali,  skúsili sme “Speed dating. Mali sme za úlohu 5 minút rozprávať s každým účastníkom projektu a potom zase prejsť k inému účastníkovi. Po predstavení sme boli rozdelení do skupiniek podľa štátu a pracovali sme na vytvorení pracovného inzerátu a CV. Táto aktivita nám pomohla lepšie si uvedomiť, čo je vhodné spomenúť v životopise, aby sme boli na trhu práce úspešní. Následne sme prezentovali trh práce na Slovensku, mieru nezamestnanosti, a zároveň sme predstavili vlajkovú loď nášho hospodárstva – automobilový priemysel. Bolo zaujímavé dozvedieť sa ako ostatné krajiny riešia nezamestnanosť, aký nevyužitý potenciál je zahrnutý v ich ekonomikách. Na riešení ostatných úloh sme spolupracovali v medzinárodných skupinách. Pre mňa osobne najzaujímavejšia úloha bola vymyslieť ako spropagujeme ostrov Poros. Mali sme celý deň na to vymyslieť a vytvoriť prezentáciu tohto krásneho ostrova, pričom bolo na nás akú formu prezentácie si zvolíme. Nápadov bolo neúrekom a celkové prevedenie našich návrhov bolo, podľa môjho názoru, veľmi vydarené.

Okrem ostrova Poros sme navštívili i hlavné mesto Grécka, Atény, v ktorom sme sa zúčastnili prezentácie v “startupovom mestečku“. Obsah prezentácie pozostával z predstavenia herného startupu Happyland, ktorý vyvíja novú hru, ktorá sa čoskoro objaví na trhu. Poobede sme mali objednanú prehliadku s miestnym sprievodcom, ktorý nás zoznámil s históriou Atén a previedol nás po najznámejších pamiatkach.

V predposledný deň nášho tréningu sme mali Intercultural night, kde sme všetkým predstavili Slovensko, a zároveň sme sa dozvedeli nové veci aj o Macedónsku, Grécku, Poľsku, Turecku a Litve. Prebiehalo to formou ochutnávok tradičných pokrmov , sladkostí a nápojov a napokon sme si vyskúšali i tradičné tance.

Každý mladý človek, ktorý chce spoznať nových ľudí z rôznych kútov sveta, zlepšiť angličtinu a získať nové poznatky, ktoré v budúcnosti zúročí, by sa mal takéhoto tréningu zúčastniť. Som veľmi rada, že som sa projektu zúčastnila a mala možnosť spoznať veľa skvelých ľudí. Za týchto pár dní sme si vybudovali priateľstvá a zažili veci, ktoré nám nikto nikdy nevezme. Bolo to super. Veľká vďaka patrí hlavne organizácii ADEL, ktorá nám umožnila zúčastniť sa tohto tréningu, zažiť kopec zábavy, rozšíriť naše obzory v podnikateľskej sfére a v neposlednom rade umožnila nám zlepšiť si našu angličtinu.

Michaela Galušová


Komentovať