Togerther We are stronger 2

Mládežnícka výmena Togerther We are stronger 2 v Šibenik, Chorvátsko
Loading Map....

Date/time
Date(s) - 18/04/2016 - 29/04/2016
All day

Locality
Šibenik, Chorvátsko

Project type

Selected participants


V dňoch 18. až 29. apríla 2016., hostila organizácia “Mladi u EU” 27 mladých ľudí zo Španielska, Talianska, Slovenska a Chorvátska v rámci projektu “Together We Are Stronger2”. Hlavnými cieľmi tohto projektu bolo informovať mladých ľudí o “zelenom podnikaní”, ale aj zvýšiť ich povedomie o kultúrnych rozdieloch či podobnostiach.

Najdôležitejšou úlohou účastníkov bolo vytvoriť nové business nápady v rámci zeleného podnikania. Účastníci taktiež navštívili katedru ekonómie v Šibeniku kde im bol predstavený Urban inkubátor. V Centre pre informačné a profesijné poradenstvo (CISOK) účastníci diskutovali o nezamestnanosti v ich krajinách. Taktiež sa dozvedeli viac o tom ako by mal vyzerať ich životopis ale aj tipy počas pracovného pohovoru. Okrem toho navštívili národný park Krka.

Projekt bol realizovaný prostredníctvom združenia mládeže “Mladi u EU” v spolupráci s organizáciami Adefis Youth International zo Španielska, NEA z Talianska a ADEL zo Slovenska. Projekt bol financovaný programom Erasmus+