Into the wild

Loading Map....

Dátum konania
06/10/2020 - 13/10/2020

Miesta konania
Covilhã, Portugal

Typ projektu:


Opäť jeden z ďalších výnimočných projektov v dňoch 6. – 13.10. v krásnej prírode Portugalských hôr o dôležitosti vystúpenia zo svojej komfortnej zóny a aktívneho sa zapájania do miestnych komunít.

Viac info o projekte:

The Youth Exchange “Into the Wild” is a project organized by Jovens da Pesqueira, has as main topic the development of competences of leadership and management of groups in the european youth generation, proposing activities in which participants will be out of their comfort zone, in a learning path with incredible and life-changing experiences. Be ready to push yourself into the wild!

AIMS:

  • to promote of learship competences and management groups in the yout european generation.
  • to make participants from different European countries think together and develop skills and methods.
  • to make an impact at a personal level to increase employment opportunities by being active a actively cooperative to the community.

This YE also proposes the development od civic, social, creativity and teamwork skills among young Europeans of different nationalities and different cultures.

Mládežnícka výmena je určená všetkým, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o téme, chuť vycestovať a spoznať Portugalsko vo veku od 18 – 30 rokov.

Účastníci budú z Portugalska Portugal, Litvy Lithuania, Rumunska Romania,  Českej republiky Czechia, Grécka Greece a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bude po 5 účastníkov.

Ubytovanie a strava budú počas tréningu zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 360 eur a platí sa 50 eurový poplatok.

INFORMÁCIA K AKTUÁLNEJ SITUÁCII: V súčasnosti je Portugalsko v tzv. orange zone a po návrate je nutné absolvovať 5 dňovú karanténu a test na Covid19, ktorý je zadarmo. Situácia sa môže zmeniť k lepšiemu alebo aj horšiemu a v prípade že by nebolo možné vycestovať a účastníci by mali zakúpené letenky, náklady by im boli preplatené. 

Uprednostnení budú uchádzači, ktorí po návrate na Slovensko zrealizujú krátky workshop v škole, práci alebo vo svojom meste v kaviarni pre pár ľudí v septembri/ prípadne iné športové či kultúrne podujatie, kedy im v krátkosti predstavíte program Erasmus+ a možnosti účasti na takýchto podobných projektoch (prípadné náklady budú hradené našou organizáciou).

V prípade záujmu sa prihlás na mládežnícku výmenu kliknutím TU. 

DEADLINE NA PRIHLÁSENIE  do nedele, 20. septembra, do 23:59

Článok z nedávnej výmeny na rovnakom mieste si môžete prečítať TU

V prípade akýchkoľvek otázok nám napíšte na apply@adelslovakia.org .