Monthly Archives: november 2018

  • 0

Ako separovať či postaviť kompostér – aj o tom na výmene vo Francúzsku

Category:Príbehy účastníkov

Koncom októbra sme sa zúčastnili eko projektu s názvom You ThinkEco- Citizenship v krajine vín, syrov a povestnej elegancie, Francúzsku. Projekt sa odohrával v útulnej dedinke pod lesom, La Vancelle, blízko Strasbourgu. Pokojná atmosféra a nádherne prostredie si nás získali na prvý pohľad. Na projekte sa zúčastnilo 6 ľudí z každej krajiny- Rumunsko, Macedónsko, Taliansko a domáce Francúzsko. Nás bolo žiaľ kvôli nepredvídateľným okolnostiam len 5,  tak sme to museli zvládnuť o jedného menej 🙂

Čítať viac

  • 0

O možnostiach dobrovoľníctva v Chorvátsku

Category:Príbehy účastníkov

Koncom septembra, presnejšie od 23.9 do 2.10. 2018, spojil tréningový kurz s názvom “It´s time to volunteer” na jednom mieste 25 jedinečných mladých ľudí pochádzajúcich z piatich rôznych krajín Európskej únie: Slovenska, Bulharska, Španielska, Talianska a hosťujúcej krajiny – Chorvátska.

Čítať viac

  • 0

O násilí na ženách v Taliansku

Category:Príbehy účastníkov

5 septembra sme opustili letisko v Bratislave, pristáli na letisku Bologna a odtiaľ zamierili do Senigallie. Cieľom bola mládežnícka výmena Youth against violence, slovenskú skupinu sme vytvorili zo 7 dievčat.

Čítať viac

  • 0

Uvedomil som si, ako zbytočné sú niektoré materiálne veci…

Category:Príbehy účastníkov

Čaute. Volám sa Jožo a mám 20 rokov. Vďaka ADEL som mal možnosť zúčastniť sa 2-mesačnej EDS v Chorvátsku. Bol som vyslaný ako jediný Slovák, veľmi pozitívne to ovplyvnilo moju angličtinu. Zároveň som si uvedomil ako mám rád našu ľubozvučnú reč.

Čítať viac

  • 0

Nezabudnuteľné momenty z výmeny “E-for-work” v Taliansku

Category:Príbehy účastníkov

Bol 9. november 2018. Zobudila som sa v Bratislave. Vedľa postele už čakal môj zbalený kufor pripravený na ďalšie dobrodružstvo. Netušila som, čo ma čaká, no keďže milujem výzvy, nemala som strach. Cestovanie sa stalo súčasťou môjho života a bolo pre mňa také prirodzené, ako cesta do školy. Táto škola však bola iná. Vzdelávanie cez prax a skúsenosti podľa mňa nemá konkurenciu. Veci, ktoré si vyskúšam si oveľa rýchlejšie zapamätám ako tie učebnicové vedomosti, preto keď som uvidela možnosť ADEL zúčastniť sa výmeny v Taliansku veľmi som neváhala.

Čítať viac