Povedali o nás

New cultures, new people new information, new adventures. Amazing experiences, even more unforgettable memories and the best spent time. If you are as demanding as me, ADEL is a good choice. It can offer you everything what you would like to gain, you just need to want it and look for it.

Dominika Bezdeková

( mládežnícka výmena "Meeting Points" v Maďarsku )

S ADEL som už bola na viacerých výmenách a vždy to bola pecka! Na každej výmene sme sa stretli perfektná skupina ľudí a spolu si to užili Určite treba prekonať svoj strach, ak nejaký máte, a vycestovať do zahraničia. Program je vždy zaujímavý, zdokonalíte sa v angličtine a vytvoríte si priateľstvá s ľuďmi z rôznych krajín. Dúfam, že ešte budem mať možnosť v budúcnosti sa nejakej výmeny zúčastniť.

Silvia Oleksáková

( troj-výmena "Make It Work" vo Švédsku, v Taliansku a na Slovensku )

The best possible thing is traveling and getting to know great people! First project completed and I am already excited for the next ones :) I am very thankful that we have opportunities like that :)

Ivana Talárová

( mládežnícka výmena "Include Me" na Cypre )

Už druhý krát som mala možnosť zúčastniť sa training course s ADEL a neviem si vynachváliť túto možnosť. Celá komunikácia od informácie, že som bola vybratá až po návrat domov bola úplne super. Osobne sa chcem poďakovať Lenke, ktorá sa celú dobu zaujímala aký tréning je a dokonca aj osobne po návrate sa zaujímala ako sa nám výmena páčila a ako nám vie ešte pomôcť. ADEL je veľmi dobre hodnotená aj organizáciami, ktoré s ňou už mali možnosť spolupracovať, o čom sa presvedčila práve na poslednom tréningu. Odporúčam každému, kto má chuť vycestovať a zúčastniť sa kvalitných programov ísť práve cez ADEL. Je na trhu dosť veľa organizácií, cez ktoré môžete vycestovať no je super ísť cez niekoho, kto je spoľahlivá otganizácia, ktorá vás neberie len ako číslo;) Ďakujem!

Andrea Kutlíková

( seminár "EVS for All" vo Švédsku )

Úžasná príležitosť spoznať nových ľudí, novú krajinu, zlepšiť angličtinu. Ďakujem, ADEL ;-)

Ferdinand Jagelka

( tréning "Think Globally, Act Locally" v Belgicku )

Vďaka A.D.E.L. som sa mal možnosť zlepšiť si svoje jazykové, organizačné a iné schopnosti. Z projektu ktorého som sa zúčastnil som si priniesol nádherné spomienky ktoré si uchovám do svojej smrti a vždy na ne budem v dobrom spomínať. Odporúčam každému záujemcovi ktorý váha aby s tým prestal a šiel do toho to vyskúšať. Nebudete ľutovať :)

Jany Pan

Ján Pan

( mládežnícka výmena "Movie Making for Social Inclusion" v Taliansku )

Na výmene v Rumunsku bolo super :) Strava , ubytovanie ,program ... Všetko nad naše očakávania :)

Samuel Krajčovič

Samuel Krajčovič

( mládežnícka výmena "You Are Not Alone" v Rumunsku )

Vďaka za možnosť ísť na SUPER výmenu do Budapešti. ;)

Zuzana Uškertová

Zuzana Uškertová

( mládežnícka výmena "Young Europeans for Active and Healthy Habits" v Maďarsku )

ADEL mi umožnilo navštíviť a spoznať krajinu, v ktorej som ešte nebola. :D Stretla som nových ľudí. So službami som veľmi spokojná a hodlám sa hlásiť aj na ďalšie projekty :)

Natália Čardášová

Natália Čardášová

( mládežnícka výmena "You Are Not Alone" v Rumunsku )

Vďaka ADEL som sa zúčastnila už dvoch projektov, z ktorých som si domov priniesla nezabudnuteľné spomienky, zážitky a spoznala som kopec skvelých ľudí, získala nových priateľov a oba projekty boli úžasnou skúsenosťou!! A určite sa chcem zúčastniť podobných projektov aj v budúcnosti. Vrelo odporúčam! ;)

Barbora Štefančinová

Barbora Štefančinová

( mládežnícka výmena "WORKIT" v Chorvátsku )

Vďaka mládežníckej výmene som mala možnosť spoznať opäť ďalšiu krajinu, množstvo nových ľudí a priniesla som si len nádherné a nezabudnuteľné spomienky z Cypru. A.D.E.L je mladá a spoľahlivá organizácia, ktorá sa o svojho člena určite kvalitne postará a preto ju odporúčam každému záujemcovi. Maximálna spokojnosť! :)

Veronika Olejarová

Veronika Olejarová

( mládežnícka výmena "Youth in C.R.I.S.I.S." na Cypre )

Traveling is essential to a complete education.Traveling abroad teaches understanding of other people,cultures and communities and these type of experiences offer young people a greater ability to be successful in today`s global society.

Mária Žigrajová

Mária Žigrajová

( tréning "Learn Together, Play Together" v Španielsku )

20-30 rokov do zadu sme nemali taketo moznosti cestovat,spoznavat a vzdelavat sa. Teraz ked mame dvere otvorene do sveta tak preco sa bat a nevyuzit to? Ja som mal pred mojou prvou Erasmus+ skusenostou mensie obavy, ale teraz mozem s istotou potvrdit ze to jednoznacne stalo za to! Nove priatelstva, networking, skusenosti, zlepsenie komunikacnych schopnosti, milion blaznivych zazitkov a celkovo osobnostny rast. Uplne novy clovek sa z vas stane. Velka vdaka ADEL! Great job!

David Elias

Dávid Eliáš

( mládežnícka výmena "VADIMO" v Španielsku )

Som veľmi vďačná že som dostala šancu zúčastniť sa niečoho čo ma v živote posunulo ďalej :). Toľko skúseností a nových zážitkov len za pár eur. Úžasné čo všetko sa dá zažiť, odporúčam to každému pretože stačí iba prekonať strach z neznáma :)

Soňa Senešiová

Soňa Senešiová

( mládežnícka výmena "You Are Not Alone" v Rumunsku )

Jednoducho SUPER :) navštívila som krajinu, kde som ešte nebola, angličtina sa mi tak dostala pod kožu, že potom na SR som si nevedela spomenúť na niektoré slovenské slovíčka :D, stretla som skvelých ľudí z iných krajín, mali sme zaujímavé aktivity, kde sme sa veľa nasmiali :D jedlo bolo TOP :) ... zážitky do konca života! :) no a to všetko za úplne symbolickú cenu :) Takže každý kto váha, tak neváhajte a choďte do toho ! :) Ja som tiež váhala a keby že váham ďalej, tak som na rovnakom mieste a ani sa nepohnem a nič nezažijem :)

Lucia Gazdurová

Lucia Gazdurová

( mládežnícka výmena "Democracy in Crisis" na Cypre )