Monthly Archives: august 2018

  • 0

Ako sme spoznávali život na portugalskom vidieku

Category:Príbehy účastníkov

Ako skupina piatich študentov zo Slovenska, sme vďaka ADEL dostali možnosť zúčastniť sa projektu pre podporu života na Portugalskom vidieku. Projekt s názvom “Links for Rural Development”, bol spojením mladých ľudí zo šiestich rôznych štátov, ktorí svojimi vlastnými schopnosťami pomohli vypracovať plány skvalitnenia života v oblastiach vidieka, a to najmä v otázkach sociálneho vybavenia a životného prostredia. Tieto návrhy mali podobu rôznych prezentácií a kreatívnych výtvorov, ako napríklad makiet netradičných plánov vidieckych domov, či iných ekologicky priateľských stavieb.

Čítať viac


  • 0

Po tom najhoršom prichádza vždy to najlepšie

Category:Príbehy účastníkov

Neviem ako začať, ale nemala som veľké očakávania, mala som skôr trošku obavy, ako môj prvý projekt dopadne. V deň odletu som na letisku zistila, že som si zle prečítala infopack a projekt začína až na nasledujúci deň. Rýchlo som si našla nejaké ubytovanie, hneď po prílete na letisko v Srbsku som zistila, že som si nevypla mobilné dáta (1MB prenosu dát stojí  9 eur) ,takže  mi zablokovalo kartu. Hovorím si, čo horšie sa mi ešte môže stať? Na letisku v Srbsku som sa zoznámila s jedným dievčaťom z Anglicka, čírou náhodou aj ona tam prišla sama. Dohodli sme sa, že strávime tento deň spolu. Bolo naozaj perfektne, Niš je veľmi krásne mesto.

Čítať viac

  • 0

Kto je najlepším učiteľom geografie, histórie a kultúry krajín?

Category:Príbehy účastníkov

Gender based violence ? Projekt neďaleko hlavného mesta Španielska Madridu ? Neformálne vzdelávanie spolu s mladými ľuďmi z ďalších 5 krajín ? Prečo nie ?!

Čítať viac

  • 0

See4Youth – a training course in Split – report

Category:Príbehy účastníkov

„Training course in Split? Yes! Let’s have some fun and get some sun! “, this were probably the first things which came to our mind. The training See4Youth had much more to offer, though.

Čítať viac

  • 0

Moja EDS v Terrasse – výborná pracovná a životná skúsenosť

Category:Príbehy účastníkov

Ako dobrovoľníčka som pracovala v mimovládnej organizácii La Víbria Intercultural v španielskom meste Terrassa pri Barcelone. Táto organizácia sa venuje medzinárodnej mobilite a ponúka projekty, vďaka ktorých môžu mladí ľudia vycestovať do celej Európy. Strávila som tam 9 mesiacov a musím povedať, že počas toho obdobia som zažila neskutočne veľa nezabudnuteľných momentov, spoznala úžasných ľudí z celého sveta a precestovala niektoré časti Španielska, no zároveň to bolo 9 mesiacov ťažkej práce, kritických situácii a prekonania samého seba.

Čítať viac