Monthly Archives: október 2023

  • 0

KA1 Sustain 4 Youth

Category:Príbehy účastníkov

Počas krásneho obdobia 28.5.2023 – 2.6.2023 sme mali možnosť zúčastniť sa projektu v Madride zameraný na udržateľný turizmus. A my sme si povedali, že tomu predsa dáme šancu! Vďaka spolupráci ADEL so španielskou organizáciou ,,MAD for Europe” sme sa 6 dní potulovali po slávnom Madride s úmyslom zistiť, ako funguje turizmus a celkový predaj tovaru v lokálnych obchodoch. Projekt sa konal pod názvom ,,KA1 Sustain 4 Youth”.

Čítať viac


  • 0

Týždeň na španielskom vidieku

Category:Príbehy účastníkov

Koncom júna 2023 sme sa vybrali na Erasmus do Španielskej dediny Munilla. Každý z našej slovenskej skupiny mal za sebou dlhú cestu (najmä Alex, ktorá sa rozhodla ísť na projekt “green way” a tak strávila skoro 2 dni v autobusoch), no hneď pri prvom stretnutí sme vedeli, že sa nudiť spolu nebudeme. Už spomínaná skoro vyľudnená dedinka nás nadchla od prvého momentu. Tešili sme sa, že práve v nej bude prebiehať projekt “Justice Cli-Mates”.

Čítať viac


  • 0

Healthy Habits for a Healthy Life: Exploring Cyprus through the Erasmus+ Project

Category:Príbehy účastníkov,Uncategorized @sk

The Erasmus+ project titled “Healthy Habits for a Healthy Life” took our Slovak group on an incredible journey from Budapest to Larnaca, Cyprus. Our adventure not only allowed us to explore the breathtaking beauty of Cyprus but also provided us with the opportunity to meet and connect with people from Spain, Greece, Italy, and of course, Cyprus itself. Throughout our time in this captivating country, we embarked on three memorable trips, one to Larnaka and two to Nikozia, and engaged in various activities that promoted healthy living.

Čítať viac


  • 0

Inclusion Academy

Category:Príbehy účastníkov

Dňa 05.júna sme v skorých ranných hodinách opúšťali letisko v Krakove plné očakávania a množstva strachov. Smer Cagliari ! Hlavné mesto Sardínie! To znie ako sen! Hneď po prílete nás ovalila vlna teplého vzduchu a my sme v duchu vedeli, že pre nás začína týždňové dobrodružstvo.

Čítať viac


  • 0

Naša výmena Employment Super Heroes v Portugalsku

Category:Príbehy účastníkov

Na môj projekt v Portugalsku som sa tešila už od momentu, keď som dostala mail o tom, že ma vybrali. Túto skúsenosť som videla ako možnosť vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a zažiť niečo nové. V meste Braganca na severovýchode Portugalska sa nás zišlo takmer 40 mladých ľudí z Talianska, Bulharska, Portugalska, Česka a samozrejme aj naša slovenská skupinka. 

Čítať viac


  • 0

Welcome to Europe

Category:Príbehy účastníkov

V máji sme sa zúčastnili projektu v španielskej malebnej dedinke Villablanca s názvom “Welcome to Europe”, kde sme širšie rozobrali tému migrácia utečencov či prisťahovalcov do Európy.

Čítať viac