Welcome to Europe

  • 0

Welcome to Europe

Category:Príbehy účastníkov

V máji sme sa zúčastnili projektu v španielskej malebnej dedinke Villablanca s názvom “Welcome to Europe”, kde sme širšie rozobrali tému migrácia utečencov či prisťahovalcov do Európy.

Hoci pre všetkých piatich zúčastnených z nášho tímu to bol prvý takýto projekt, všetko prebehlo bez akýchkoľvek problémov. Organizácia ADEL nám všetko podrobne vysvetlila, a tak sme sa už naň nevedeli dočkať. Tušili sme, že táto výmena bude niečo iné, niečo, čo sme ešte doteraz nezažili. A ono tomu tak i bolo. Už hneď prvý deň sme vedeli, že keď nadíde náš posledný deň v Španielsku, ťažko sa bude odchádzať.

Projekt bol úžasný. Veľmi sme si ho všetci užili. Naučili sme sa mnoho nového- o téme, ako aj o kultúre iných. Stále sme mali niečo naplánované a možnosti, čo robiť, bolo neúrekom. Každý deň sme začínali krátkou zábavnou rozcvičkou, ktorá nás prebrala z predchádzajúceho dňa. Jeden deň sme venovali výletu, kam nás organizátori vzali do malého prímorského mestečka Ayamonte a následne na krásnu piesočnatú pláž.

Nadviazali sme nové kontakty a nazbierali skúsenosti. Splnilo to až nad mieru naše očakávania. Organizátori a zúčastnení boli milí, no predovšetkým ľudskí. Bolo to nezabudnuteľné. Sme veľmi vďační, že sme mohli byť súčasťou projektu. Dúfam, že aj prostredníctvom Adel, budeme mať ešte v budúcnosti takúto výnimočnú možnosť. Ďakujeme 

Nikola a Dávid 😀


Komentovať