Monthly Archives: apríl 2018

  • 0

Z tréningu v Portugalsku

Category:Príbehy účastníkov

Aby som to zhrnula jednou vetou, tréning bol úplne úžasný a pre mňa osobne veľmi prínosný. Hlavnou tému projektu bola youth work a jej status v Európe. Spolu s ostatnými účastníkmi sme porovnávali situáciu v jednotlivých krajinách. Zistili sme, že vo väčšine krajín je podobná ako na Slovensku – práca s mládežou nie je uznávaná ako odbor či povolanie, neexistuje samostatný študijný program pre pracovníkov s mládežou atď., no napríklad Írsko je v tomto ďaleko pred zvyškom Európy, keďže pre prácu s mládežou majú komplexný celoštátny rámec ako aj samostatné štúdium.

Čítať viac


  • 0

Deväťdňový výhľad na TATRY z Poľskej strany

Category:Príbehy účastníkov

To, že máme spolu s Poliakmi rozdelené Tatry, to už každý vie. No nie každý z nás mohol zažiť, a vychutnať si nádherné prostredie Poroninu. Tento príspevok bude zameraný, hlavne na opis mládežníckej výmeny, ale tiež budú v ňom opísané nezabudnuteľné okamihy, ktoré sme spolu prežili. Neviem síce ako vy, ale u mňa takáto výmena dokáže vyvolať emócie, aké bežne nezažívam. Od momentu, keď už len odpočítavate dni do vycestovania, až po neistú myšlienku, či ste si zbalili všetko potrebné…

Čítať viac

  • 0

My first and unforgettable exchange

Category:Príbehy účastníkov

You do not know how it looks until you experience it on your own.I was afraid and nervous,because I was not very talkative/communicative person and I had a phobia of talking in front of many people.But it was useless.Not only that we did not have to talk a lot about the topic,but even it was not about that topic and activities around that.There were of course many games and interesting activities,but mainly in very funny way-games like moving debate,painting our own map,many energizers etc. It was about that people.About how you feel in this new area and atmosphere.

Čítať viac

  • 0

Push Notifikácie

Category:Rôzne

Ahojte ADELÁCI,

Dnešným dňom si dovoľujem priniesť novinku, ktorú určite poznáte aj z iných stránok, predovšetkým spravodajských portálov. Jedná sa o tzv. push notifikácie, ktoré sa Vám vždy zobrazia keď je pridaný na stránku nový obsah v podobe malého okna.

Push notifikácia ADEL

Toto okno sa zobrazí bezohľadu nato, či práve prezeráte iné weby alebo robíte na svojom PC niečo iné. Tak ak chcete byť medzi prvými, ktorí sa dozvedia o uverejnení nového projektu alebo článku tak odporúčam povoliť odoberanie týchto notifikácií.

Pri prvej návšteve webovej stránky by Vám malo vyskočiť okno v ktorom budete musieť potvrdiť odber týchto notifikácií.

Ziadosť o odber push notifikácií

V prípade, že by ste sa neskôr rozhodli tieto notifikácie už neodoberať tak to spravíte, kliknutím na zelený zámok a v nasledujúcom okne môžete tieto notifikácie vypnúť.

Nastavenia notifikácií