Rôzne

  • 0

David z Kanárskych ostrovov v ADEL

Category:Rôzne

Dávid prišiel do našej organizácie na 6 mesiacov v rámci programu Erasmus for Young Enterpreneurs. Kto to je? A prečo sa rozhodol o takýto projekt u nás?

“I am David, I studied psychology in the small Canary Islands where I was raised and born. Since a child I always wanted to discover what was behind that big sea and life brought me to the point where I could start discovering the world, all I need is a guitar and a good book in order to feel at home. I have been working for big companies like Disney or Zara and for small ones but very unique like We road and Contactel.

All my experiences has been always with public speaking and leading the situation, which I love. I did my Erasmus Volunteer Service in Latvia where I was teacher guitar and Spanish to kids and teenagers. After a few months I realized that organizing events was one of the things I like the most so I started to organize trip for students and I was lucky enough to participate in them as well. Step by step I was opening myself to the Erasmus world and the huge network, that’s why I wanted to create my own NGO after participating in 28 projects (ToT, YE, TC…).

The skills that I’ve developed all this years made had a dream about a travel agency and that brought me to Bratislava. Thanks to Lenka and her amazing organization, I was able to get accepted the project from Erasmus in order to start my own company and starting an organization with her. I never expected to feel very motivated for just an idea untill Erasmus and Adel made them possible.”


  • 0

Hľadáme projektového manažéra

Category:Rôzne

Hľadáme 2 projektových manažérov. Viac informácií: 

Čítať viac

  • 0

Výzva – dobrovoľníci – šport

Category:Rôzne

Máš rád šport? 🤸‍♀️ Rád stretávaš nových ľudí?🗣 Chýbajú ti možnosti ako spojiť tieto dve veci? Pridaj sa do tímu dobrovoľníkov, ktorý bude organizovať viac športových podujatí, najmä v okolí BA ale sme otvorení do budúcna rozšíriť aktivity kdekoľvek. 

Čítať viac

  • 0

Čo nás čaká v roku 2021?

Category:Rôzne

Časy ako tieto, si naša spoločnosť pamätá poväčšine iba z historických článkov a málokto si vedel predstaviť, že sa niečo také zopakuje práve nám. Ako sme už v článku po novom roku avízovali, táto pandémia nás obmedzila “iba” s vysielaním účastníkov na mobility ako mládežnícke výmeny a tréningové kurzy. Európsky zbor solidarity funguje bez výraznejších obmedzení a taktiež bežíme ďalej aj s našimi dlhodobými projektami v Strategickom partnershipe. Práve tieto projekty by sme Vám chceli priblížiť, na čom vlastne pracujeme a na čo sa môžete tešiť.

Čítať viac


  • 0

Podpora pri príprave projektov a získavaní grantov

Category:Rôzne

Keďže nás mnohí kontaktovali so žiadosťou o pomoc, rozhodli sme sa využiť svoje know-how a skúsenosti a pomôcť ďalším organizáciám, športovým klubom či jednotlivcom pri získavaní financovania pre svoje nápady.

Čítať viac


  • 0

Aký bol pre nás rok 2020?

Category:Rôzne

Rok 2020 bol určite iným ako ostatné roky. Všetci sme museli čeliť neraz neľahkým prekážkam a prispôsobiť novým normám. Ani pre nás v ADEL to nebolo jednoduché, zvlášť keď na začiatku roka zatvorili z dňa na deň hranice a reálne hrozilo, že sa skupiny vyslané na projektoch nedostanú domov. Našťastie sa všetci vrátili domov bez problémov a jednu z našich aktivít – vysielanie sme museli pozastavili, no naskytlo sa nám viac času venovať sa iným projektom. Čo sa nám však podarilo v roku 2020 si pozrite nižšie.

Čítať viac