Monthly Archives: január 2017

  • 0

Pošli nám pohľadnicu

Category:Súťaže

Už dlho sme nemali žiadnu súťaž, že? Tak tentokrát pôjde o čosi dlhodobejšiu…v nasledujúcich piatich mesiacoch – t.j. do 30. júna 2017 nám môžete na adresu ADEL zaslať pohľadnicu z projektu na ktorom sa budete nachádzať. Samozrejme spoločne s nejakým pozdravom pre nás + jednou vetou zodpovedať na otázku: „Čo by ste odkázali tým ktorí sa nechcú alebo váhajú zúčastniť takýchto projektov?“. Tím ADEL potom vyberie tú podľa nás najviac zaujímavú a jej odosielateľ získa možnosť zúčastniť sa akejkoľvek mládežníckej výmeny. Zozbierané pohľadnice a odpovede využijeme na propagovanie a motivovanie ďalších mladých ľudí aby sa do našich projektov zapojilo 🙂 a na poslanie pohľadnice môžete skúsiť aj takýto spôsob: http://noizz.sk/cestovanie/adam-posiela-pohadnice-uz-roky-zadarmo-prezradil-ako-na-to/05edl68 


  • 0

Rady ako sa zlepšiť v angličtine

Category:Rôzne

Chcel by si sa zúčastniť niektorého z našich projektov ale obávaš sa či budeš schopný angličtine rozumieť a po anglicky komunikovať? Ani ty si nedostal do vienka talent na učenie jazykov? V škole je vyučovanie angličtiny zamerané predovšetkým na gramatiku a tebe sa srdce rozbúši vždy keď sa ťa nejaký cudzinec niečo na ulici v angličtine opýta? Zopár z Vás sa pýtalo či máme nejaké tipy alebo rady ako sa v angličtine zlepšiť…tak tu sú, tiež nami v minulosti využívané, aj keď možno nie úplne moderné a interaktívne pre Vás ako boli kedysi pre nás ale hádam niekomu z Vás pomôžu.

Čítať viac


  • 0

Chýba ti motivácia či inšpirácia…?

Category:Rôzne

Minimálne raz týždenne sme počas uplynulých rokov zvykli zverejniť aspoň jeden zaujímavý citát na zamyslenie, motivovanie, inšpirovanie a tu je zopár našich favourite, ktoré nás tiež často motivujú:)

Čítať viac

  • 0

O čom by ste si chceli poDiscUSsovať?

Category:Rôzne

Minulý rok sme nadviazali partnerstvo s krajinami V4 v rámci projektu Discuss, ktorého hlavným cieľom je podporiť diskusie medzi mladými na tému demokracie a aktívnej občianskej participácie. ADEL bude pre vás v rámci tohto projektu organizovať na prelome februára/marca diskusiu spôsobom „political café“. V duchu demokracie môžete preto teraz vybrať z tém, na ktoré by ste najradšej diskutovali.

Čítať viac