Príbehy účastníkov

  • 0

Po tom najhoršom prichádza vždy to najlepšie

Category:Príbehy účastníkov

Neviem ako začať, ale nemala som veľké očakávania, mala som skôr trošku obavy, ako môj prvý projekt dopadne. V deň odletu som na letisku zistila, že som si zle prečítala infopack a projekt začína až na nasledujúci deň. Rýchlo som si našla nejaké ubytovanie, hneď po prílete na letisko v Srbsku som zistila, že som si nevypla mobilné dáta (1MB prenosu dát stojí  9 eur) ,takže  mi zablokovalo kartu. Hovorím si, čo horšie sa mi ešte môže stať? Na letisku v Srbsku som sa zoznámila s jedným dievčaťom z Anglicka, čírou náhodou aj ona tam prišla sama. Dohodli sme sa, že strávime tento deň spolu. Bolo naozaj perfektne, Niš je veľmi krásne mesto.

Čítať viac

  • 0

Kto je najlepším učiteľom geografie, histórie a kultúry krajín?

Category:Príbehy účastníkov

Gender based violence ? Projekt neďaleko hlavného mesta Španielska Madridu ? Neformálne vzdelávanie spolu s mladými ľuďmi z ďalších 5 krajín ? Prečo nie ?!

Čítať viac

  • 0

See4Youth – a training course in Split – report

Category:Príbehy účastníkov

„Training course in Split? Yes! Let’s have some fun and get some sun! “, this were probably the first things which came to our mind. The training See4Youth had much more to offer, though.

Čítať viac

  • 0

Moja EDS v Terrasse – výborná pracovná a životná skúsenosť

Category:Príbehy účastníkov

Ako dobrovoľníčka som pracovala v mimovládnej organizácii La Víbria Intercultural v španielskom meste Terrassa pri Barcelone. Táto organizácia sa venuje medzinárodnej mobilite a ponúka projekty, vďaka ktorých môžu mladí ľudia vycestovať do celej Európy. Strávila som tam 9 mesiacov a musím povedať, že počas toho obdobia som zažila neskutočne veľa nezabudnuteľných momentov, spoznala úžasných ľudí z celého sveta a precestovala niektoré časti Španielska, no zároveň to bolo 9 mesiacov ťažkej práce, kritických situácii a prekonania samého seba.

Čítať viac

  • 0

Je Litva krajinou alkoholikov? (Fotoreport)

Category:Príbehy účastníkov

Približne 10 dní pred štátnicami som sa rozhodol vyplniť svoj voľný čas účasťou na projekte v Litve. O krajine som vedel len toľko, že leží niekde na severe a že sa tam veľa pije. Podľa najnovších štatistík Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) patrí Litve prvenstvo v pití tvrdého alkoholu, keď priemerný Litovec starší ako 15 rokov vypije 18,2 litra tvrdého alkoholu za rok.

Čítať viac

  • 0

Tréning o boji proti hate-speech na internete

Category:Príbehy účastníkov

V prvom rade sa chcem poďakovať tímu A.D.E.L. za túto skvelú príležitosť, vyskúšať si projekt organizovaní veľmi šikovnými a inšpiratívnymi ľuďmi. Rozšíril moje  obzory o novú problematiku, ukázal mi možnosti ako bojovať proti šíreniu hate speech a s radosťou sa o svoje vedomosti podelím so všetkými, čo prejavia záujem:)

Čítať viac