Príbehy účastníkov

  • 0

Ako sa cudzincom páčilo Slovensko a naša výmena

Nižšie si môžete prečítať spätnú väzbu od účastníkov našej výmeny  s názvom “Rural Areas for You(th), You(th) for Rural Areas” ktorá sa konala v dňoch 23 – 31 marca in Červenom kláštore. Na výmene bolo 35 účastníkov zo 7 krajín (Cyprus, Estónsko, Taliansko, Poľsko, Španielsko, Turecko, Slovensko). Zopár fotiek si môžete pozrieť nižšie a viac na našej facebook stránke: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1028214350645807.1073741941.305410102926239&type=1&l=a91cb75971

Čítať viac

  • 0

V Solúne o Európe

V druhej polovici marca sme my, skupina 6 mladých Slovákov, strávili 12 nezabudnuteľných dní v slnkom zaliatom Grécku. Naša skupina v pomere 5 mladých žien k 1 chalanovi vo veku 18 až 28 rokov bola vybratá na absolvovanie mládežníckej výmeny v meste Solún (Thessaloniki), ktorá sa týkala aktívneho európskeho občianstva a participácie v rámci Európskej únie.

Čítať viac


  • 0

Sport Your Mind

Už sú to dva týždne, čo sme sa vrátili späť na Slovensko zo slnečného (jarného) Cypru. V maličkom meste Paralimni na východe tohto stredomorského ostrova sme sa zúčastnili mládežníckej výmeny s názvom Sport your mind. Už téma naznačovala, že sa bude veľa hovoriť o športe. Náš výlet sa ale nezačal úplne najideálnejšie….

Čítať viac


  • 0

Všetci sa smejeme v rovnakom jazyku – YE WORKIT v Chorvátsku

V dňoch 24. mája – 1. júna 2016 sa v chorvátskom mestečku Kolenica uskutočnila Youth Exchange s titulom Work It! Kolenica sa nachádza približne 45 km od hlavného mesta Záhreb v peknom prostredí, kde sa stretla skvelá skupina 20 mladých zo Slovenska, Talianska, Chorvátska a Bulharska. Spolu so skvelým tímom ľudí, ktorý sa o nás po celý čas vzorne staral, sme prežili nezabudnuteľný pobyt plný nielen skvelých skúseností, ale aj úžasných zážitkov a medzinárodných priateľstiev.

Čítať viac


  • 0

Ako sme si “dobíjali zdravie” na Tenerife

V dňoch 6 – 17 mája sa na najväčšom ostrove Kanárskych ostrovoch – TENERIFE, v meste Puerto de la Cruz konala mládežnícka výmena s názvom „Loading Healthiness“ na ktorej sa zúčastnilo aj 6 účastníkov zo Slovenska. Ako už názvu vyplýva, aktivity počas výmeny boli zamerané na témy ako šport, zdravie a taktiež „peer-to-peer education“ s cieľom motivovať aj iných rovesníkov k zdravému životnému štýlu.

Čítať viac


  • 0

Aký je to pocit, byť súčasťou podnikateľského programu

Výcvikový kurz “Podnikateľské databázy” pre pracovníkov s mládežou sa konal v Srbsku v dňoch 12 – 19. mája 2016. Bol financovaný programom Erasmus+, podprogramom KA2 Mládež – Budovanie kapacít balkánskeho okna. Výcvikový kurz hostilo Centrum pre vzdelávanie a rozvoj spoločnosti a všetko sa odohralo v úžasnom kúpeľnom mestečku Vrnjačka Banja. Projektu sa zúčastnilo 9 európskych krajín, ktoré prostredníctvom mimovládnych organizácii vyslali dokopy 27 účastníkov. Boli to krajiny: Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Maďarsko, Taliansko, Čierna Hora, Srbsko, Slovensko, Turecko a Veľká Británia.

Čítať viac