Príbehy účastníkov

  • 0

Ako “Digitálna mládež (v seniorskom veku)” mení životy seniorov

Category:Príbehy účastníkov

Projekt “Digitálna mládež (v seniorskom veku)” sa nesie v duchu pochopenia, že nikdy nie je príliš neskoro na učenie a adaptáciu na nové technológie. Seniori, ktorí sú často vnímaní ako zraniteľná skupina v digitálnom svete, majú teraz možnosť stať sa digitálne gramotnými a získať zručnosti, ktoré im otvoria dvere do novej, digitálnej éry.

Čítať viac


  • 0

Svetlo pre Lásku: Naša Cesta za Podporou LGBTQ+ Komunity v Španielsku

Category:Príbehy účastníkov

Po návrate z nášho úžasného projektu v El Escorial sme plní dojmami a novými skúsenosťami, ktoré nás neustále inšpirujú.

Čítať viac


  • 0

Sme ambasádorky volieb do Európskeho parlamentu

Category:Príbehy účastníkov

Viete ako veľmi je pre nás dôležitá funkcia Európskeho parlamentu? Ovplyvňuje naše životy oveľa viac ako si myslíte a preto sme sa ako dve stredoškoláčky rozhodli zapojiť sa do projektu, ktorý organizovala agentúra ADEL Slovakia.

Čítať viac


  • 0

Skills for Success Youth Exchange

Category:Príbehy účastníkov

    Uprostred začínajúcej sa lyžiarskej sezóny sme sa ako 7 účastníci zo Slovenska zúčastnili Erasmus+ projektu ,,Skills for Success‘‘ v Bansku, Bulharsku. Plní očakávaní sme sa skoro ráno, 21.11.2023, zoznámili na letisku vo Viedni a do lietadla sme už nastupovali v uvoľnenej nálade ako kamaráti, ktorých čaká niekoľkodňové dobrodružstvo. Ranný let nás postupne uložil na spánok a po prebudení sa už pod našimi nohami rozprestieralo hlavné mesto, Sofia. V meste sme chvíľku zostali a po pár hodinách sme už nastupovali na autobus do Banska, našej cieľovej destinácie.

Čítať viac


  • 0

G-lifestyle

Category:Príbehy účastníkov

Erazmus G-lifestyle (Bansko 2023)

V štvrtok 30.11. sme  7mi zo Slovenska odleteli do Bulharska, pretože sme mali možnosť zúčastniť sa na projekte Greenlifestyle v Bansku. Náš prvý deň sme venovali hlavnému mestu Sofia, kde sme videli katedrálu Alexandra Nevského, navštívili múzeá a spoznali miestne podniky.

Čítať viac


  • 0

GREEN INNOVATORS

Category:Príbehy účastníkov

Projekt Green Innovators sa konal 10.9.-19.9. 2023 v Brage. Prvé dni sme mali príležitosť oboznámiť sa s témou projektu, objavovať mesto Braga a bližšie spoznať ostatných členov z rôznych krajín. Čakali nás zaujímavé poznávacie aktivity, čistenie miestneho kopca Picoto a okolia či príprava skupinového projektu o ekológii Slovenska. Jeden z večerov bol určený pre kultúrnu noc, kde sme sa mohli dozvedieť viac o druhých štátoch a zároveň sme oboznámili ostatných s našou krajinou, Slovenskom. Rozprávalo sa o rozmanitých tradíciách a zvykoch, ochutnávalo sa tradičné jedlo či pochúťky a učili sme sa tance rôznych kultúr. 

Čítať viac