Príbehy účastníkov

  • 0

Že je Poľsko len krajinou trhovísk a kroviek? Ani náhodou!

Tento projekt bol najlepšia voľba na vyplnenie voľného času počas týchto prázdnin. Okrem spomínaných vecí, ako boli nové priateľstvá, či spoznanie novej krajiny, musím dať do pozornosti Oxford debates. Nikdy som sa na niečom takom predtým nezúčastnila, a práve toto mi príde ako nová skúsenosť a TO mi dalo asi najviac z celého projektu. Tiež musím podotknúť, že aj napriek mojej hlúpej potravinovej alergii som sa tam naozaj výborne najedla( myslím to úplne vážne, bez sarkazmu  😀 ). Ani raz som neodišla z jedálne hladná, všetko bolo ozaj dietne, čerstvé a chutné. A ešte aj veggie šalaty. Proste úplne super! Som veľmi rada, že som mohla byť súčasťou tohto projektu.

Čítať viac

  • 0

Neopísateľná EDS-ka v Poľsku

Vďaka ADEL Slovensko bolo leto 2017 mojím najlepším. Zlepšila som si znalosť anglického jazyka, no naučila som sa mnoho užitočných výrazov aj z iných jazykov. Spoznala som veľa neskutočne skvelých ľudí, ktorých by som za iných okolností nestretla, teda aspoň nie v takom zložení a to by bola obrovská škoda. Pred 2 mesiacmi som nečakala, že práca s deťmi môže byť taká zábava. Predtým som vnímala deti ako zlo, ktoré treba obchádzat s čo najväčšej vzdialenosti, no teraz už viem ako veľmi som sa mýlila.

Čítať viac


  • 0

Pretože kto neskúsi, nezistí

Tréningový kurz v chorvátskom Samobore bol pre mňa výzvou, nakoľko som sa na žiadnom podobnom projekte financovanom z fondov
Erazmus + nikdy predtým nezúčastnila. O stránke Adel Slovakia som sa dozvedela cez môjho dobrého kamaráta, ktorý ma do skupiny pridal.

Čítať viac


  • 0

Výnimočná 3-týždňová výmena na francúzskom vidieku

Najlepšia výmena. Tak zhodnotila tri týždne vo Francúzsku Viktória, ktorá už vycestovala sedemkrát. A to napriek tomu, že si účastníci museli sami variť, upratovať a tri týždne bývať v stane. Mládežnícka výmena s názvom Be youth, live youth, work youth in the country side ponúkla príležitosť spoznávať život na francúzskom vidieku. Pätica Slovákov a ďalší mladí ľudia z Grécka, Maďarska, Francúzska aj dobrovoľníčka z Palestíny tvorili základ 17-člennej „takmer rodiny“. Ako hovorí Martin, „tvorili sme pomerne izolovanú jednotku a žili sme jeden pre druhého“.

Čítať viac

  • 0

Ako si nájsť skvelých priateľov a popritom zorganizovať filmový festival

Jedna z prvých vecí, ktorú mi ľudia hovorili potom ako som im povedala, že idem na EVS do Varny v Bulharsku, bolo – vaau mesiac pri mori v Bulgarsku vau.

Čítať viac

  • 0

Tréning hodnotím plným počtom 10/10

Už je to viac ako mesiac, čo sme sa vrátili z tréningu v Macedónsku. Napriek drobným počiatočným nedostatkom v podobe silných turbulencií počas oboch letov, či nočného blúdenia v deň príchodu, hodnotím tréning plným počtom bodov 10/10.Osobne som si odniesla veľa skúseností, nových priateľstiev a úžasných zážitkov, vďaka ktorým budem na čas strávený v Struge spomínať ešte veľmi dlho.

Čítať viac