Príbehy účastníkov

  • 0

Právo mať práva

Category:Príbehy účastníkov

Takto znel názov nášho tréningového kurzu, ktorý sa uskutočnil posledný prázdninový týždeň v hlavnom meste Nemecka, v BERLÍNE.

Čítať viac


  • 0

Týždeň za komfortnou zónou

Category:Príbehy účastníkov

Ahojte, kamaráti.

Moje meno je Patrik a týmto pozdravom či nebodaj krátkym listom by som Vám chcel v skratke opísať jednu z mojich životných skúseností. Ak si milovník cestovania, spoznávania či dokonca učenia sa nezvyčajným spôsobom, verím, že tento článok bude presne pre teba a niečo si z neho zoberieš. Počítam tiež s možnosťou hoc len malej inšpirácie či motivácie skúsiť a zažiť niečo podobné.

Čítať viac


  • 0

Vitajte v Serra da Estrela!

Category:Príbehy účastníkov

Ubytovaní sme v Pousada de Juventude. Je to miesto, kde môžete vidieť hviezdy ako nikde inde na svete. Nádherné hory a čerstvý vzduch robia naše dni krajšími. Organizačný tím tohto projektu je pripravený spraviť náš projekt úžasným.

O našich dňoch strávených na tomto mieste sa môžete dočítať v ďalšej časti tohto článku 😉 Prajem príjemné čítanie!

Čítať viac


  • 0

Dobrovoľníctvo počas pandémie v HR

Category:Príbehy účastníkov

Ísť na pol rok do cudziny, kde nikoho človek nepozná môže byť to začiatku poriadna výzva. No na konci si povieš, že to stálo rozhodne za to. Ja som takto vycestovala na 5 mesiacov do Dalmácie v Chorvátsku v rámci ESC dobrovoľníctva. Hoci som bývala v malom mestečku Knin, nádherná príroda a historické pamiatky boli na každom rohu. Spolu s ďalším dobrovoľníkom z Portugalska sme bývali vo veľkom rodinnom dome so záhradami priamo pod pevnosťou staršou viac ako jedno tisícročie.

Čítať viac

  • 0

Produktívny týždeň so skvelou spoločnosťou

Category:Príbehy účastníkov

Začiatkom februára sme sa zúčastnili Erasmus+ tréningu zameranom na integráciu a inklúziu migrantskej populácie formou príbehov na Britských ostrovoch v meste Manchester. Participanti pochádzali z Anglicka, Maďarska, Talianska, Portugalska, Rumunska, Estónska, Grécka, Turecka a Slovenska.

Čítať viac

  • 0

Športová výmena v Portugalsku

Category:Príbehy účastníkov

Ahoj! Vitaj s nami v Portugalsku, krajine plnej úžasných ľudí, zábavy, priateľstiev. Mali sme výbornú príležitosť cestovať do Portugalského mestečka Villa Nova de Cerveira, ktoré tvorí hranicu medzi Španielskom a Portugalskom. Na tomto krásnom mieste sme boli od 6.3.2020 ako účastníci projektu s názvom  „Don’t Stop Me Now!“ Odísť sme museli už 13.3.2020, ale s radosťou by sme si tento projekt predĺžili do júna ?.  A koho sme tam stretli?  Ľudí z týchto krajín : Bulharska, Turecka, Poľska, Českej Republiky a hosťujúcej krajiny Portugalska.

Čítať viac