Príbehy účastníkov

  • 0

Ako sme spoznávali (nie len) európsku kultúru

Category:Príbehy účastníkov

Na projekte Entrepreneurship Skills For Youth sme sa zúčastnili celkovo piati Slováci v období od 2.2. do 10.2. . Niektorí sme v čase konania tréningu mali prestávku medzi semestrami, ktorú sme sa rozhodli využiť na neformálne vzdelávanie. Iní museli obetovať svoj čas v škole. Ako miesto konania bolo vybrané historické mesto Szeged – v meste, v ktorom už po príchode na vlakovú stanicu na vás vplýva história doslova z každej strany. Po absolvovaní jazdy električkou naprieč centrom mesta sme boli orientovaní v krásnych apartmánoch priamo v srdci mesta.

Čítať viac

  • 0

O sociálnom podnikaní na tréningu v Španielsku

Category:Príbehy účastníkov

Sprava o schválení mojej účastí na tréningu Drive the Change, ktorý sa uskutočnil hneď na začiatku roka od 11. do 18.1. v Torremolinos (Malaga, Španielsko), ma veľmi potešila. Nielen preto, že vidina slniečka a príjemných jarných teplôt na juhu Španielska sa počas chladných zimných a zamračených mesiacov tu na Slovensku zdala úžasná, ale aj z dôvodu témy tréningu, ktorou bolo sociálne podnikanie.

Čítať viac

  • 0

Nádherné mesto, zaujímaví ľudia, bohatý program a priateľská atmosféra v Poľsku

Category:Príbehy účastníkov

Už na začiatku cesty smerom do Poznane sa nám so Stanom stala vtipná príhoda. Cestovali sme autobusom, ktorý začínal svoju cestu v Košiciach a pokračoval cez Prešov a Levoču smerom do Poľska. My sme pristúpili v Prešove a sadli si vedľa dvoch dievčat, ktoré už sedeli v autobuse. Až za hranicami sme zistili, že aj ony cestujú na ten istý projekt ako my 😀

Čítať viac


  • 0

Ako sme sa našli na projekte “Finding You”

Category:Príbehy účastníkov

Začiatok decembra sme sa rozhodli stráviť v daždivom, no veľmi vianočne naladenom Anglicku v rámci projektu s názvom “Finding You” – na ktorom sme rozoberali, či nás škola dostatočne pripravila na zamestnanie. Taktiež sme sa učili ako si zlepšovať soft skills, aby sme sa lepšie uplatnili na trhu práce.

Čítať viac


  • 0

Čistenie lesa, pomoc starším ľuďom či workshopy pre deti – počas 2 týždňov v Chorvátsku

Category:Príbehy účastníkov

2 –  17 novembra  sme sa zúčastnili  EDS v Chorvátsku . Išlo o dobrovoľnícky projekt, na ktorom sa stretli  mladí ľudia z rôznych  krajín, a to z  Fínska, Talianska, Španielska, Lotyšska, Rumunska,  Macedónska a Slovenska.

Čítať viac

  • 0

Keď kamarátstva pretrvajú aj po výmene

Category:Príbehy účastníkov

Písal sa druhý septembrový týždeň a škola sa pomaly rozbiehala. No my, skupinka piatich mladých Slovákov, sme sa rozhodli spraviť si ešte dva prázdninové týždne. Netrávili sme však čas ležaním na pláži pod slnečníkom. Síce sme mali možnosť ísť aj do bazéna, ale na mládežníckej výmene.

Čítať viac