Týždeň na španielskom vidieku

  • 0

Týždeň na španielskom vidieku

Category:Príbehy účastníkov

Koncom júna 2023 sme sa vybrali na Erasmus do Španielskej dediny Munilla. Každý z našej slovenskej skupiny mal za sebou dlhú cestu (najmä Alex, ktorá sa rozhodla ísť na projekt “green way” a tak strávila skoro 2 dni v autobusoch), no hneď pri prvom stretnutí sme vedeli, že sa nudiť spolu nebudeme. Už spomínaná skoro vyľudnená dedinka nás nadchla od prvého momentu. Tešili sme sa, že práve v nej bude prebiehať projekt “Justice Cli-Mates”.

Projekt bol zameraný na ekológiu a na klimatické práva. V tomto duchu sa niesli aj aktivity, ktoré sme behom týždňa stráveného v Španielsku vykonávali. Aktivity nám prinášali nové informácie zábavnou formou – napríklad sme rozdeľovali naše mestá do rôznych oblastí alebo vytvorili Ikigai. Veľa času sme trávili v prírode, jeden deň sme sa boli pozrieť na termálne pramene, iný deň nás zas čakala niekoľko hodinová túra. Taktiež sme mali možnosť navštíviť mesto Logrono, v ktorom sme mali prehliadku Europe Direct La Rioja, ktorí spolupracujú s prijímajúcou organizáciou Gantacalá. Pre všetkých milovníkov jedla a pitia však najzaujímavejšiou časťou dňa bola ochutnávka Pinchos – miestnych špecialít.

Večery strávené s našimi kamarátmi z celej Európy boli výnimočné, pretože práve počas nich sme mali možnosť bližšie spoznať nielen ich, ale porozprávať sa o krajinách, z ktorých pochádzajú a vytvoriť kamarátstva na celý život. A toto všetko pri degustovaní lokálneho vína, ktoré majú v oblasti La Rioja výborné. Tak ako na každom projekte, ani na tomto nesmela chýbať Intercultural night. Ochutnali sme jedlá a alkohol zo Španielska, Grécka, Portugalska, Francúzska a Švédska.

Veríme, že pre každého z nás to bol zážitok na celý život a radi by sme sa poďakovali Victorovi za sprevádzanie po celú dobu projektu a organizácii ADEL za to, že sme sa na projekte mohli zúčastniť.

  • Braňo a Lucia

Komentovať