Inclusion Academy

  • 0

Inclusion Academy

Category:Príbehy účastníkov

Dňa 05.júna sme v skorých ranných hodinách opúšťali letisko v Krakove plné očakávania a množstva strachov. Smer Cagliari ! Hlavné mesto Sardínie! To znie ako sen! Hneď po prílete nás ovalila vlna teplého vzduchu a my sme v duchu vedeli, že pre nás začína týždňové dobrodružstvo.

Využili sme možnosť predĺženia si výletu a prvé dva dni strávili v tomto nádhernom meste plnom histórie. Na druhý deň večer nás však na letisku očakával autobus, ktorý nás mal odviezť na miesto konania tréningu Inclusion Academy. Tam sme sa prvýkrát stretli so skupinou, ktorá s nami tento program mala absolvovať. Účastníci prileteli z Dánska, Rumunska, Španielska, Slovinska, Grécka, Poľska a samotného Talianska. No aj napriek tomu, že sme prišli z rôznych kútov Európy, sa z nás čoskoro stala jedná veľká rodina, kde sa každý cítil vítaný.

Keďže sme docestovali takmer pred polnocou, na zoznamovanie nezostalo veľa času a všetci sme sa vydali radšej spať. Na ďalšie ráno sme teda oficiálne započali tréning Inclusion Academy. Hoci bol náš program naozaj nabitý a čakalo nás mnoho tém, ktoré sme potrebovali rozobrať, celé neformálne vzdelávanie prebiehalo naozaj zaujímavou formou, pri ktorom sme sa nikdy nenudili.Prvý deň sme využili na zoznámenie sa či na dynamické prezentácie našich krajín. Keďže sme sa stretli viacerí účastníci so skúsenosťami s prácou s mladými ľuďmi z rôznych organizácií, o tému na rozhovory nikdy nebola núdza. Vyskúšali sme si množstvo workshopov, ktorých témou bola najmä inklúzia – ako začleniť sociálne a inak znevýhodnených ľudí do bežných aktívít. Účastníci z Grécka nám napríklad predstavili aj zaujímavé hry do ktorých môžeme zapojiť aj ľudí s rôznymi znevýhodneniami. Jednou z nich bola napríklad loptová hra COLPBOL – hra, pri ktorej majú všetci členovia rovnakú príležitosť zapojiť sa. 

Organizátori, ktorí boli súčasťou organizácie Coda di Lupo nám počas celého projektu facilitovali ich bohaté skúsenosti. Medzi poslednými dňami nám zostalo aj viac času, preto sme sa vybrali do najbližšej dediny v ktorej sme boli ubytovaní – Sardary. Táto malebná dedinka nás ohúrila a neváhali sme ochutnať aj miestne dobroty! Tento tréning nás naozaj veľmi obohatil. Našli sme si nových kamarátov, zažili nové zážitky, zažili kultúru tohto krásneho miesta a preto túto skúsenosť odporúčame každému, kto má chuť zmeniť svoju každodennú rutinu a zažiť naozajstné dobrodružstvá!


Komentovať