Trust yourself!

Mládežnícka výmena v Turecku
Loading Map....

Dátum konania
03/06/2017 - 11/06/2017

Miesta konania
Sakarya, Turkey

Typ projektu:


feedback od jedného z účastníkov:

“Výmena v Turecku naplnila moje očakávania. Prvé dni boli trocha náročné, uvedomil som si, že náboženstvo, jazyk a iné vytvárali medzi účastníkmi a domácimi Turcami trocha rozdiely. Rozdielnosť medzi nami sa ale časom zmenšovala. Síce sme boli z rozdielnych kultúr, smiali sme sa v rovnakom jazyku. Aktivity a workshopy spájali účastníkov a čoskoro sme boli všetci kamarátmi. Určite mi budú chýbať prebdené noci naplnené aktivitami a diskusiami. 
Bude mi chýbať rušné more, hlasné volania na modlitby z mešít a hlavne ľudia a priateľská atmosféra, ktorú dotváral každý jeden účastník.Hmotné zabezpečenie – jedlo a ubytovanie boli dobré, ale boli tam rezervy. Avšak bolo o nás postarané dobre, nemôžem sa sťažovať.
Výmenu hodnotím ako výbornú, pretože ma obohatila a rozšírila moje obzory. Na niektoré veci mám iný pohľad ako pred výmenou, napr. na zdravotne znevýhodnených ľudí.
Ďakujem ADEL za výmenu, za dobre odvedenú prácu, za organizáciu.
Ďakujem Maria Cibikova za líderstvo a vedenie slovenského tímu. 
Som rád, že som mohol byť členom slovenského tímu  a teší ma, že sme počas skúšok bojovali spolu a nie proti sebe.” Ján

Zhrnutie o čom výmena bola:

Main topic of the youth exchange was inclusion of disabled people into the society. During the youth exchange, theorical informations were given, practice workshops were done, discussions with disabled people were arranged, outdoor and sport activities were organized. We organized various activities for realising our reasons which made us begin to think about that topic.  Main reasons for organizing this youth exchange was to improve empathy with disabled people and to dispel prejudices. Main aim of this youth exchange was to discuss how to involve more disabled people in social life, but also build new friendships, interact with new cultures and destroy the borders between countries.

Na mládežníckej výmene boli účastníci z Rumunska Romania, Grécka Greece, Talianska Italy, Poľska Poland a Slovenska Slovakia.