Free in Deed

Free in Deed - mládežnícka výmena v Marsaxlokk
Loading Map....

Dátum konania
25/06/2019 - 03/07/2019

Miesta konania
Marsaxlokk, Malta

Typ projektu:


Mládežnícka výmena na Malte (v oblasti Marsaxlokk) sa konala v dňoch 25. júna – 3. júla 2019.  Témou mládežníckej výmeny bolo obchodovanie s ľuďmi – celosvetový problém, ktorý ovplyvňuje milióny ľudí a týka sa každej krajiny, predovšetkým mladých ľudí. Ide o vážny zločin a hrubé porušenie ľudských práv a je nevyhnutné šíriť osvetu o tejto téme!

feedback od účastníčok: 

Lenka Zemanová Ahoj Lucka??bolo to riadne mega, hlavne sme sa stretli super skupina báb, tak noví kamoši, a zaujímavý je aj životný štýl na Malte – vždy mali všetci so všetkým čas. Ďakujeme, že ste nám dali možnosť sa zúčastniť, určite by sme nabudúce šli opäť rady?
Sabína Gulčíková Ahoj Lucka, bol to neskutočný zážitok 🙂 Opäť raz sme mali všetky príležitosť ukázať samé seba a spoznať svoje nové stránky, ľudí, aj krajinu, vyjadriť kopec názorov a naučiť sa orientovať v nepoznaných témach. Slovenská skupina sme boli teda neskutočná, všetky do jednej sme si sadli, mali sme úžasnú leaderku a mohli sme sa jedna na druhú spoľahnúť 😀 sme ti teda veľmi veľmi vďačné, že si vybrala práve takúto zmesku, lebo budeme ešte veľmi dlho spomínať. ❤️
Staňa Demeterová Ahojte, ja som veľmi spokojná.. moje dievčatá každá do jednej boli zlatučké ❤️❤️ kamarátov sme si taktiež určite každá z nás našla 😀 a myslím že nám to dalo veľa do života, kedže si človek práve prostredníctvom takýchto projektov uvedomí, aké sú pravé hodnoty života …vďaka, že sme mohli byť súčasťou tohto projektu ! 🙂
Zhrnutie o čom mládežnícka výmena bola:

Youth in Europe has to make positive change in their own lives and society. In general, young people are willing to make a difference, and with a little direction they can be powerful voices for change and freedom. Youths are among targets of traffickers who deceive and force them into exploitative situations every day, unless empowered they are exposed but with the right knowledge and information they will play a pivotal role in raising awareness against the shameful act.

FREE IN DEED FID YOUTH EXCHANGE offer to young people the opportunity to learn about the issue of human trafficking and raise awareness about it here in Malta for 1 week and in their countries with the knowledge built through this experience. There were 50 performing arts youths from to combat human trafficking. Youth exchange aimed to use Christian/faith based views of freedom, justice and worship as key to them being promoters and advocators of human trafficking. The activities built around the topics that affect them daily.

Mládežnícka výmena bola určená mladým ľuďom vo veku 18 – 30 rokov.

Táto mládežnícka výmena bola prioritne určená mladým ľuďom, ktorí sa venujú umeniu – tanec, spev, hra na hudobný nástroj ?‍??????? keďže spoločne počas výmeny pripravili vystúpenie o tejto téme počas Anti Trafficking Concert.

50 účastníkov bolo z Malty Malta, Rumunska Romania, Švédska Sweden, Cypru Cyprus, Gruzínska Georgia, Veľkej Británie United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland,  Litvy Lithuania a Slovenska  Slovakia. Z každej krajiny bolo po 6 účastníkov.

 

 

 

 

 

 

 

Účasť na projekte

If you would like to apply for project, please answer the following questions:

1. Question:  What is your motivation to participate in the project?
2. Question:  How do you think you will use the knowledge and skills which you gain at this project in your future life?

Prihlasovanie na tento projekt bolo uzatvorené. Momentálne prebieha výber účastníkov.