Learn to Optimize Volunteering Experience

Loading Map....

Dátum konania
30/09/2021 - 06/10/2021

Miesta konania
Šibenik, Chorvátsko

Typ projektu:


Tréning o dôležitosti a propagácii dobrovoľníctva v UNESCO zapísanom chorvátskom meste Šibenik.

Viac informácií o tréningu: 

The training “Learn to Optimize Volunteering Experience – LOVE” aims to bring together participants from different European countries and provide them the opportunity to share ideas and practices about all what concern the promotion of volunteering values and activities in the local communities.

The participants will acquire more awareness about the importance of voluntarism in the local communities. They will get new tools and knowledge to engage young people in volunteering activities as only few youngsters take part in this kind of events. However, the participants will also have the opportunity to get and simulate methods to design volunteering activities, which support the local communities, and in the same time the personal development of the involved youngsters. The proposal also wants to provide participants with training and co-operation opportunities in order to develop their professionalism and the European dimension of youth work. The training is for those who care about the quality of their work with and for young people.

Tréning je prioritne určený pracovníkom s mládežou, aktívnym členom alebo dobrovoľníkom v rôznych organizáciách od 18 rokov, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o téme, spoznať mladých ľudí z rôznych krajín a chuť vycestovať a spoznať Chorvátsko.

Účastníci budú z Chorvátska Croatia, Portugalska Portugal, Španielska Spain, Talianska Italy, Severného Macedónska North Macedonia a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bude po 4 účastníkov.

Ubytovanie (TU) a strava budú počas tréningu zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 275 eur a platí sa 50 eurový poplatok.

❗️Vstup do krajiny je pre zaočkovaných voľný, rovnako to platí aj po príchode naspäť domov. Pre nezaočkovaných platia pri vstupe aktuálne protipandemické opatrenia danej krajiny a pri návrate naspäť na Slovensko je potrebné absolvovať minimálne 8 dňovú karanténu a PCR test. Podmienky sa pred projektom môžu zmeniť, momentálne však platia tieto a neočakávame ich sprísňovanie počas leta❗️

Uprednostnení budú uchádzači, ktorí po návrate na Slovensko a keď to situácia dovolí, zrealizujú krátky workshop v škole alebo v kaviarni pre pár ľudí, prípadne iné športové či kultúrne podujatie, kedy im v krátkosti predstavíte program Erasmus+ a možnosti účasti na takýchto podobných projektoch (prípadné náklady budú hradené našou organizáciou) / alebo iným spôsobom na sociálnych médiách prispejú k zvýšeniu informovanosti a takýchto možnostiach pre mladých. 

PRIHLÁSENIE JE MOŽNÉ CEZ FORMULÁR TU

PRIHLASOVANIE  čo najskôr