The new European challenge

Loading Map....

Dátum konania
12/05/2021 - 17/05/2021

Miesta konania
Iscar, Spain

Typ projektu:


Pomaličky a za prísnych opatrení sa opäť púšťame do realizácie projektov, a tentoraz Vám prinášame tréningový kurz o aktívnom občianstve či rozvoji miestnych komunít v dňoch 12. – 17.5.2021 v malom meste neďaleko hlavného mesta Španielska  

Viac informácií o tréningovom kurze: 
The Young people are such valuable citizens as they influence the decisions around of their friends and family. In addition to being citizens themselves, teens can affect how the family acts, the choose of their friends, and the development of their local community.

OBJECTIVE

The aim is to learn new ways to spread the new extension of the program of Erasmus+ that goes from 2020 to 2027, understanding the opportunities that the program offers as one of the best tools of empowering and educating youth as a world citizen.
The specific objectives are:
– Improving the quality of the dissemination actions of the Erasmus+ programme.
– Increase the know-how of the organizations on the interests of the new youngster’s generation respecting the Erasmus+.
– Provide youth workers with practical and useful tools that save time and efforts and make an effective communication in order to reach a bigger amount the youngsters.

Tréningový kurz je určený všetkým pracovníkom s mládežou, lídrom, učiteľom, vychovávateľom či inak ľuďom pracujúcim s mládežou vo veku od 18 rokov, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o téme, chuť vycestovať, spoznať Španielsko a posunúť novonadobudnuté vedomosti ďalej. 

Účastníci budú z Talianska Italy, Estónska Estonia, Španielska Spain, Grécka Greece, Rumunska Romania, Holandska Netherlands a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bude po 2 účastníkov

Ubytovanie a strava budú počas projektu zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 360 eur a platí sa 50 eurový poplatok. 

❗️Do krajiny je momentálne možný vstup iba s negatívnym PCR testom, ktorý sa bohužiaľ neprepláca aby ste sa vyhli povinnej karanténe. Po príchode naspäť domov je povinná minimálne 8 dňová karanténa a PCR test na Covid-19, ktorý je ZADARMO. Podmienky sa pred projektom môžu zmeniť a uvoľniť, momentálne však platia tieto❗️

Uprednostnení budú uchádzači, ktorí po návrate na Slovensko a keď to situácia dovolí, zrealizujú krátky workshop v škole alebo v kaviarni pre pár ľudí, prípadne iné športové či kultúrne podujatie, kedy im v krátkosti predstavíte program Erasmus+ a možnosti účasti na takýchto podobných projektoch (prípadné náklady budú hradené našou organizáciou) / alebo iným spôsobom na sociálnych médiách prispejú k zvýšeniu informovanosti a takýchto možnostiach pre mladých. 

PRIHLÁSENIE JE MOŽNÉ CEZ FORMULÁR TU 

DEADLINE NA PRIHLÁSENIE – do piatku 2. apríla do 23:59