YOUTH WORK GOING DIGITAL

Loading Map....

Dátum konania
19/09/2021 - 24/09/2021

Miesta konania
Bansko, Bulgaria

Typ projektu:


Chcel/a by si si zvýšiť kompetencie digitálneho vzdelávania a online aktivizmu? Tak je tento tréningový kurz v dňoch 19. – 24.9 v malebných horách Bulharska práve pre teba. 

Viac informácií o tréningu:
The training course will focus on understanding the digital youth work, digital education and online activism for NGOs concept and elements, presenting innovative tools that can be applied in daily youth work, sharing good practices from across Europe, boosting the skills and competences of the youth workers for using digital technologies for better and more quality volunteer management, online activism, online communication and for reaching out more young people, even from marginalized communities.

The overall aim of the project is to provide youth workers and NGOs with the adequate and up to date measures-knowledge, skills, competences and experience in digital youth work in order to engage more effectively young people, even those who are marginalized.

Project objectives:
-to provide deeper understanding of the concept of digital youth work
-to provide practical tools and increase the digital skills and knowledge for better volunteer management, online activism and online communication
-to strengthen the potential and capacity of the NGOs to better correspond to the nowadays needs of the young people by integrating technology and digital tools into everyday youth work

Tréning je určený pracovníkom s mládežou, učiteľom, či ľuďom inak zapojených s prácou s ľuďmi vo veku od 18+. Účastníci budú z Anglicka United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, Bulharska Bulgaria, Dánska Denmark, Rumunska Romania, Grécka Greece, Belgicka Belgium, Estónska Estonia, Talianska Italy a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bude po 2 účastníkov.

Ubytovanie TU a strava budú počas tréningu zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 275 eur a platí sa 50 eurový poplatok.

❗️Vstup do krajiny je pre zaočkovaných voľný, rovnako to platí aj po príchode naspäť domov. Pre nezaočkovaných platia pri vstupe aktuálne protipandemické opatrenia danej krajiny a pri návrate naspäť na Slovensko je potrebné absolvovať minimálne 8 dňovú karanténu a PCR test. Podmienky sa pred projektom môžu zmeniť, momentálne však platia tieto a neočakávame ich sprísňovanie počas leta❗️

Uprednostnení budú uchádzači, ktorí po návrate na Slovensko a keď to situácia dovolí, zrealizujú krátky workshop v škole alebo v kaviarni pre pár ľudí, prípadne iné športové či kultúrne podujatie, kedy im v krátkosti predstavíte program Erasmus+ a možnosti účasti na takýchto podobných projektoch (prípadné náklady budú hradené našou organizáciou) / alebo iným spôsobom na sociálnych médiách prispejú k zvýšeniu informovanosti a takýchto možnostiach pre mladých. 

PRIHLÁSENIE JE MOŽNÉ CEZ FORMULÁR TU 

PRIHLASOVANIE  do nedele 5.9. do 23:59