City Bound Youth Exchange Naples

City Bound Youth Exchange Naples
Loading Map....

Dátum konania
02/09/2018 - 08/09/2018

Miesta konania
Naples, Italy

Typ projektu:


Ako bolo nám napísal Filip…

Je niečo lepšie, ako stráviť posledné letné dni roka pri mori v Taliansku? Túto otázku som si kládol, keď som posielal moju prihlášku na City Bound Youth Exchange Naples. V momente, keď som si našiel e-mail oznamujúci mi úspešné vybratie, moje oči začali prekypovať radosťou a moja myseľ otázkami. Čo si zbaliť? Aké oblečenie si zobrať? Ako sa tam dostanem? .

Nakoniec sme sa všetci spoločne 2. septembra stretli na letisku vo Viedni a spoločne sa s krátkou zastávkou v Benátkach (kde si na letisku nemôžete dovoliť pomaly ani čistú vody) dostali do Neapola. Prvotný šok z (ne)organizácie juhotalianskej cestnej premávky, ktorá mi spôsobovala stres pred každým prejdením cez cestu, bol však rýchlo vynahradený prekrásnou neapolskou architektúrou. Uvideli sme Piazza del Plebiscito s Pallazo Reale a nádhernou Basilicou Reale Pontifica. Iné dni sme trávili rôznymi spoznávacimi aktivitami, či aktivitami zameranými na spoznávanie Európskej únie a jej kultúry. Aby sme stále však videli aj niečo iné než Neapol, organizátori nás v jeden deň zobrali na výlet do neďalekej Baie, kde sme mali možnosť obdivovať starobylý hrad, či archeologické nálezisko.

Každý z nás bol určite bol tiež nadšený možnosťou stráviť poobedie na pláži s takmer priezračnou vodou a atmosférou navodzujúcou juhotalianske prostredie.

Počas tejto výmeny sme tiež mali možnosť precvičiť svoju angličtinu a nadviazať množstvo nových kontaktov. Verím, že každý sme si domov odniesli nezabudnuteľné zážitky a množstvo nových skúseností.

Zhrnutie o čom výmena bola

Youth Exchange allowed through various activities based on active participation young people to discover and become aware of different social and cultural realities, to learn from each other, to develop the entrepreneurial spirit and reinforce their feeling of being European citizens.

Aim of the youth exchange were:

  • Raising awareness of common European culture and cultural heritage of Europe among youngsters,
  • Building solidarity, understanding and cohesion among them by breaking up national divisions, language barriers and seeking universal values,
  • Building skills and capacities of our youngsters, youth leaders and organizations

Adventure Based Learning is methodology focuses on cooperation games, trust building activities and problem solving. We use it in contest to strengthen pro-European attitudes among young people and provide them the most essential information about European Union, it origins, culture, and institutions. Adventure based Learning uses experiential learning (learning by experience) and the excitement of trying something new. In adventure-based learning programes the trainer challenges a group to achieve a goal, but does not explain how to successfully complete the challenge. Participants must work to find a solution individually and together as a team, and must communicate and learn from each other in order to be successful. Participants begin to recognize the inner resources, strengths, and positive qualities within themselves and within their team. Reflecting and debriefing on the experience or “adventure” afterwards allows them to learn more about both their personal behaviour and contributions as well as the group’s, and relate it back to their everyday lives and routines to create positive change.

Youth exchange included following activities: teambuilding games and getting-know each others activities, cooperation games, city challenge, graffiti workshop, language animation, EU quiz, treasure hunt, city game, intercultural evenings etc.

Mládežnícka výmena bola určená mladým ľuďom už od 15 rokov. Účastníci boli z Grécka Greece, Nemecka Germany, Talianska Italy, Česka Czechia a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bolo po 6 účastníkov.