Do you see us now?

Loading Map....

Dátum konania
17/05/2021 - 23/05/2021

Miesta konania
Veliki Žitnik, Croatia

Typ projektu:


Baví ťa fotografovanie, filmovanie a editovanie? A čo tak spojiť multimédiá a integráciu mládeže v demokratickom a politickom živote na mládežníckej výmene v dňoch 17. – 23.5. v krásnej prírode Chorvátska?  

Viac informácií o mládežníckej výmene:
“Do you see us now ?” project aims to the empowerment of the citizens of tomorrow. And we definitely think that multimedia is a powerful tool of expression to integrate youth to the democratic and political life. Thus, the project’s objective is to rienforce the knowledge and competences of youth in the field of multimedia. Those new knowledge will allows them to being more active in society, more efficient in their work activities, but also, to gain in independance and autonomy in a complex world.

THE OBJECTIVES
– Create a learning space where the participants can develop their skills in the multimedia field.
– To provide an intercultural environnement and develop communication, leadership, teamwork skills.
– To favor the independance and autonomy of youth citizens.

Program activities
– Multimedia workshops and discussions about activism and media, the turning of idea into a story, the storytelling but also about the social change by online media and the screenplay making.
– Filming, and turn every screenplays into a movie.
– Editing (postproduction), and mounting the videos filmed with an editing software.
– Multimedia exhibition with a presentation of each movies filmed and edited. Each group will introduce and show his work to the others. It will be the occasion to exchange on the multimedia experience.


Mládežnícka výmena je určená všetkým veku od 17 do 30 rokov, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o téme, chuť vycestovať, spoznať Chorvátsko a nové kultúry. 

Účastníci budú z Rumunska Romania, Česka Czechia, Litvy Lithuania, Talianska Italy, Chorvátska Croatia a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bude po 5 účastníkov

Ubytovanie a strava budú počas projektu zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 180 eur a platí sa 30 eurový poplatok. 

❗️Na vstup do krajiny je potreba jeden z týchto možností:
– Negatívny test PCR (nie starší ako 48h).
– Negatívny antigénový test (nie starší ako 48h).
– Potvrdenie o očkovaní (14 dní po druhej dávke).
– Lekárske potvrdenie o prekonaní covidu, nie staršie ako 180 dní a nie mladšie ako 11 dní pred prístupom do krajiny.
Po príchode naspäť domov je povinná minimálne 8 dňová karanténa a PCR test na Covid-19, ktorý je ZADARMO. Podmienky sa pred projektom môžu zmeniť a uvoľniť, momentálne však platia tieto❗️

Uprednostnení budú uchádzači, ktorí po návrate na Slovensko a keď to situácia dovolí, zrealizujú krátky workshop v škole alebo v kaviarni pre pár ľudí, prípadne iné športové či kultúrne podujatie, kedy im v krátkosti predstavíte program Erasmus+ a možnosti účasti na takýchto podobných projektoch (prípadné náklady budú hradené našou organizáciou) / alebo iným spôsobom na sociálnych médiách prispejú k zvýšeniu informovanosti a takýchto možnostiach pre mladých. 

PRIHLÁSENIE JE MOŽNÉ CEZ FORMULÁR TU 

DEADLINE NA PRIHLÁSENIE – do piatku 30. apríla do 23:59