InclusionBall

Póvoa de Varzim - inclusionball
Loading Map....

Dátum konania
15/12/2019 - 22/12/2019

Miesta konania
Póvoa de Varzim, Portugal

Typ projektu:


Mládežnícka výmena, počas ktorej sa účastníci dozvedeli ako je možné využiť šport ako nástroj začlenenia a pracovali na svojich soft skills. Mládežnícka výmena sa konala v dňoch 15. – 22. decembra v portugalskom Póvoa de Varzim.

feedback od jednej z účastníčok:

“Cestovať do Portugalska v decembri by ma nikdy nenapadlo, ale keď som videla možnosť zúčastniť sa projektu Erasmus+ so zameraním na šport, nemohla som odolať. Od začiatku som sa na projekt tešila, pretože som to videla ako skvelú možnosť navštíviť Portugalsko, spoznať nových ľudí nielen zo Slovenska ale aj z ostatných zúčastnených krajín. Tento projekt mal byť zameraný na šport a športovú inklúziu takže som sa tešila, že aj toto neformálne vzdelávanie bude vykonávané formou, ktorá je mne blízka. Cesta zo Slovenska bola síce komplikovanejšia, ale dorazili sme veľmi dobre vybaveného a prijemného hotela. Organizátori sa od prvého dňa snažili, aby sme sa s ostatnými spoznali, a dávali veľký dôraz na to, aby sme sa nikdy počas programu nenudili. Preto aj celý program bol kreatívny a každý deň sme robili niečo úplne odlišné. Neformálne vzdelávanie malo rôzne formy, či už kreatívne vytváranie plagátov, prezentácie od národných tímov, ako aj ukážka a možnosť vyskúšať si športové aktivity vhodné pre všetkých členov spoločnosti. Okrem splnených cieľov projektu sme mali možnosť spoznať portugalskú kultúru a miesto, v ktorom projekt prebiehal návštevou rôznych centier, ktoré sa tiež venujú inklúzií. Zažili sme atmosféru  mestského futbalového zápasu a jeden deň navštívili aj jedno z najkrajších miest v Portugalsku – Porto. Počasie síce nebolo najlepšie, keďže sme vychytali sezónu zaplav, ale aj napriek tomu som sa nikdy nenudila a priniesla si množstvo zážitkov a skúseností.”Aneta Kralčáková

Viac info o výmene:

Youth Exchange InclusionBall, aimed to promote initiatives for the young European generations providing a set of best practices and usable practical instruments of inclusion to work with young people through methods based on sport.

The Youth Exchange “InclusionBall” had as main objective the promote the skills and methods to overcome inequalities and inclusion to all people and at the same time to gain new competences through different fields. We intended to make an impact at a personal level, giving them the tools to increase their soft skills and disseminate it on their own cities and turn them active and alive, being actively cooperative to their community.

In this sense, the InclusionBall project promoted the participants the knowledge and competences for know more about the topic and what usefull methods they can implement when back home.

In addition, through the whole project we anticipated the development of skills such as sharing experiences, personal appreciation and self-esteem, communication, teamwork. The participants were the “multipliers” of the results obtained during the project, the most direct means of communication for them as they are an integral part of the generation addressed during the project.

Here is the booklet from youth exchange: https://issuu.com/inclusionballproject/docs/inclusionball_-_results

Mládežnícka výmena bola určená mladým ľuďom vo veku od 18 – 30 rokov. Účastníci boli z Portugalska Portugal, Talianska Italy,  Rumunska Romania, Bulharska Bulgaria, Turecka Turkey a Slovenska Slovakia. Z každej krajiny bolo po 5 účastníkov.