YASMIN -Youth AgainSt woMen vIoleNce

Senigallia - yasmin Iniziativa Democratica YE
Načítanie mapy…

Dátum konania
05/09/2018 - 12/09/2018

Miesta konania
Senigallia, Italy

Typ projektu:

Vybraní účastníci


Ponuka zúčastniť sa mládežníckej výmeny v dňoch 5. – 12. septembra 2018 v prímorskom talianskom meste Senigallia. Mládežnícka výmena sa bude zaoberať citlivou témou rodovo podmieneného  násilia na ženách.

Násilie na ženách (violence against women, VAW) sa považuje za porušenie ľudských práv a formu diskriminácie žien. Predstavuje všetky činy rodovo podmieneného násilia, ktoré majú alebo môžu mať za následok (alebo pravdepodobne môžu spôsobiť) telesnú, sexuálnu, psychickú, ale aj ekonomickú ujmu alebo utrpenie žien vrátane vyhrážania sa takýmito činmi, nátlaku alebo svojvoľného zbavenia slobody, či už vo verejnom alebo v súkromnom živote.

Viac info o projekte:

Also known as gender-based violence and sexual and gender-based violence (SGBV) is, collectively, violent acts that are primarily or exclusively committed against women and girls. Sometimes considered an hate crime this type of violence is gender-based, meaning that the acts of violence are committed against women and girls expressly because they are female. The UN Declaration on the Elimination of Violence Against Women states, “violence against women is a manifestation of historically unequal power relations between men and women” and “violence against women is one of the crucial social mechanisms by which women are forced into a subordinate position compared with men.”

Mládežnícka výmena je určená mladým ľuďom vo veku 18 – 25 rokov. Účastníci budú z Talianska , Rumunska , Grécka , Portugalska , Španielska a Slovenska . Z každej krajiny bude po 7 účastníkov.

Ubytovanie  (Summerland****) a strava budú počas mládežníckej výmeny zabezpečené a financované z programu Erasmus+. Cestovné náklady budú preplatené do výšky 275 eur a platí sa 50 eurový poplatok (20eur vopred, 30 eur na mieste).

Ak nemáte profil na našej stránke, vyplňte údaje pomocou tohto formulára

DEADLINE NA PRIHLÁSENIE  do piatka, 4. augusta, do 23:59 zodpovedaním dvoch nižšie uvedených otázok. Ak nemáte možnosť otázky zodpovedať, musíte sa na našej stránke zaregistrovať a vyplniť všetky požadované informácie

V prípade akýchkoľvek otázok nám napíšte na apply@adelslovakia.org alebo do online chatu.