2 mesiace v Turecku

  • 0

2 mesiace v Turecku

Category:Príbehy účastníkov

Dva mesiace strávené v krajine s úplne odlišnou kultúrou a jazykom. Vďaka ADEL Slovakia a IYACA sa rok 2018 pre mňa začal dobrodružstvom, výzvou. Prvýkrát som sa zúčastnila projektu Erasmus+, vďaka tejto príležitosti som sa naučila nový jazyk, spoznala veľa ľudí, ktorí zdieľajú veľmi podobné hodnoty. Za každým človekom sa skrýva iný životný príbeh. Naučila som sa byť viac toleratnejšou. Počas týchto dvoch mesiacov som získala veľmi veľa, kamarátov, skúsenosti, nezabudnuteľné zážitky.

Moja destinácia bola Tureckou, mojím plánom vycestovať do tejto krajinou za EDS-kou neboli všetci nadšení. Stretla som sa s mnohými reakciami, krútiacimi hlavami nad mojím rozhodnutím, nechápavými pohľadmi, otázkami typu “Prečo práve Turecko?” alebo “Čo bude teraz s tvojou prácou?”. Áno, pravdou je, že mám prácu, vďaka možnosti neplateného voľna som mohla zažiť EDS-ku na dva mesiace, ktorú odporúčam každému. Ako sa hovorí, kým neskúsiš, tak nepochopíš. Atmosféra v Turecku je úžasná, je to obrovská krajina, v rámci ktorej sa mieša mnoho tradícií, kultúr, náboženstiev.

Ľudia sú veľmi pohostinní, nápomocní, síce vám nikto nerozumie a vy nerozumiete im. Počas svojho pobytu som mala naozaj rôznorodé aktivity, od učenia angličtiny pre detičky v škôlke, škole, cez konverzačné kluby pre študentov vysokých škôl, organizáciu projektov až po office papierovačky. Počas týchto dvoch mesiacov som mohla vďaka svojím voľným dňom a rôznym projektovať navštíviť pár ďalších miest ako Istanbul, nádherné Pamukkale a jeho okolie, užiť si slniečko vo februári v Antálii.

 

Karolína Matlahová


Komentovať