6-mesačná EDS na Cypre

  • 0

6-mesačná EDS na Cypre

Category:Príbehy účastníkov

Po ukončení univerzity som sa rozhodla prihlásiť na EDS a vycestovať do zahraničia. Keď som našla ponuku so športovou tematikou, hneď som vedela, že toto je pre mňa správna voľba. V novembri 2017 sa tak začala moja 6 mesačná výmena na Cypre.

Stretla som sa s ďalšími 14 dobrovoľníkmi z 9 rôznych krajín, takže môžem povedať, že šlo o naozaj medzinárodné prostredie kde som sa veľmi veľa naučila o tradíciách a kultúrach iných štátov.

Ako som povedala, bolo nás 15 ľudí rozdelených do troch tímov (3 rôzne projekty): Youth 4 Sports2 (ja a 5 ďalších); Youth 4 Youth (5 dievčat); Youth for Edutaiment – Education and Entertainment (3 dobrovoľníci).

V jednotlivých tímoch sme organizovali rôzne podujatia. Čo sa týka môjho tímu, my sme sa zamerali najmä na športové podujatia ako napríklad aerobic, futbalový turnaj, weekly steps, vianočná párty, Olympijské hry, treasure hunt, kalčetový turnaj atď… Organizácia spočívala v príprave plagátu, bannerov, promo videa,  pozvánky či zabezpečenia priestorov a samotnej realizácie.

Okrem organizovania eventov sme taktiež  moderovali rádio show na rôzne témy.

Víkendy som trávila cestovaním a turistikou na Cypre. Je to naozaj prenádherný ostrov.
Ďakujem organizácii ADEL za možnosť stráviť týchto 6 mesiacov na Cypre, tiež za nádherné zážitky, skvelých priateľov a ešte oveľa viac.

Patrícia Tuková


Komentovať