Accompanied Youngsters

  • 0

Accompanied Youngsters

Category:Príbehy účastníkov

Tréning “Accompanied Youngsters” organizovaný španielským tímom Proyecto Nagual sa uskutočnil od 14. do 21. septembra 2023 v Sanilles v krásnych katalánskych Pyrenejách.

Mladí ľudia, ktorí prechádzajú do dospelosti, potrebujú rámec, podporu a starostlivosť svojej komunity a rovesníkov. V tomto hesle sa nieslo celých osem dní. 22 účastníkov z 11 rôznych krajín sa sa počas tréningu zaoberalo holistickým profesionálnym prístupom k tomu, ako sprevádzať a podporovať na ceste dospievania mladých ľudí, ktorí pochádzajú z nepriaznivého prostredia, sociálne slabších skupín a sú bez podpory rodiny.

Komunitné umenie, umelecká mediácia, skupinové procesy, praktiky sebaregulácie či nástroje neformálneho vzdelávanie –  to boli hlavné nástroje počas tohoto tréningu, ktoré si účastníci na vlastnej koži vyskúšali a odniesli domov, aby ich využili vo svojej profesionálnej a osobnej praxi a aj vo vlastných mládežníckych komunitách.

Samozrejme, že tréning bol aj o zábave a spoznávaní nie len seba samého ale aj ostatných účastníkov. Španielske siesty sme trávili ochutnávaním sladkostí z rôznych krajín, kúpaním v bazéne, či prechádzkami v krásnom prostredí. Pri večeri sme mali možnosť dozvedieť sa zaujímavosti z iných krajín, potrénovať angličtinu či naučiť sa pár slov z ďalších 10 jazykov, ktorými sa rozprávalo v našej skupinke. Po večeri sme si užívali záhradný bar, ktorý sa každý večer zmenil na diskotéku pod hviezdami. Ďalší účastníci si pred raňajkami stihli vychutnať pokojné prostredie Pyrenejí pri meditácií, či fotení prírody.

Krásnu prírodu sme si užili aj spolu v skupine, keď sme sa vydali na celodenný výlet do Rocaviva -magického labiryntu s kamennými sochami. Týždeň sme zakončili v Barclone na pláži, odkiaľ sa už každý pobral na svoj let.

  • Katka

Komentovať