G-lifestyle

  • 0

G-lifestyle

Category:Príbehy účastníkov

Erazmus G-lifestyle (Bansko 2023)

V štvrtok 30.11. sme  7mi zo Slovenska odleteli do Bulharska, pretože sme mali možnosť zúčastniť sa na projekte Greenlifestyle v Bansku. Náš prvý deň sme venovali hlavnému mestu Sofia, kde sme videli katedrálu Alexandra Nevského, navštívili múzeá a spoznali miestne podniky.

Na ďalší deň sme cestovali autobusom do Banska. Po 3 hodinách sme dorazili do nášho hotela, ubytovali sa a spoznali našich “susedov”. 

Aktivity začali večer, zoznámili sme sa so všetkými účastníkmi z 5 krajín. Náš facilitator Slavi pripravil úžasný program, ktorý nás zabával celých 10 dní. Spoznávali sme kultúry iných krajín, rozprávali sa o ekológii, tvorili sme rôzne zaujímavé plagáty o problematike triedenia odpadu. Taktiež sme mali možnosť zistiť aké environmentálne riešenie ponúkajú iné krajiny, ako sa vzdelávajú ohľadom ekológie apod. Veľmi sa nám páčili aj aktivity vonku, komunikovali sme s miestnymi ľuďmi, zisťovali sme, ako sa triedi odpad v Bansku a aký majú mladí názor na klimatické zmeny. 

Náš voľný čas sme trávili vo wellnesse na hoteli, ochutnavali sme miestne špeciality, spoznávali kopec skvelých ľudí a učili sa nové slová po bulharsky alebo grécky. Zažili sme aj deň študentstva, kedy celé Bulharsko prichádza do Banska a oslavuje v meste (od tohto momentu máme v playlistoch iba balkánske piesne). 

Celý projekt prebehol bez problémov, náš líder Martin nám bol nápomocný počas celého pobytu. Bolo nám až tak dobre, že sa nám ani nechcelo ísť domov. Ďakujeme za nezabudnuteľné zážitky. 

Team Slovensko (Linda, Emma, Eliška, Bianka, Karin, Adam, Martin)


Komentovať