GREEN INNOVATORS

  • 0

GREEN INNOVATORS

Category:Príbehy účastníkov

Projekt Green Innovators sa konal 10.9.-19.9. 2023 v Brage. Prvé dni sme mali príležitosť oboznámiť sa s témou projektu, objavovať mesto Braga a bližšie spoznať ostatných členov z rôznych krajín. Čakali nás zaujímavé poznávacie aktivity, čistenie miestneho kopca Picoto a okolia či príprava skupinového projektu o ekológii Slovenska. Jeden z večerov bol určený pre kultúrnu noc, kde sme sa mohli dozvedieť viac o druhých štátoch a zároveň sme oboznámili ostatných s našou krajinou, Slovenskom. Rozprávalo sa o rozmanitých tradíciách a zvykoch, ochutnávalo sa tradičné jedlo či pochúťky a učili sme sa tance rôznych kultúr. 

Jeden deň sme celý strávili na Praia fluvial de Verim. Mali sme možnosť požičať si kajaky alebo paddleboardy a pomocou nich preskúmať okolie. Preplavili sme sa po rieke Cávado až sme sa pomedzi bujné rastlinstvo dostali ku dychberúcim vodopádom Cascata de Pêgo Negro.

Počas nášho pobytu v Brage sme navštívili aj neďaleké Porto. Z vlaku z Bragy sme v Porte vystúpili sme na nádhernej vlakovej stanici São Bento a postupne začali objavovať ostatné krásy tohto portugalského mesta. K večeru sme sa presunuli na pláž, kde sme si zasurfovali a západ slnka sme všetci spoločne pozerali zo záhrady Jardim do Morro, z ktorej bol dokonalý výhľad na celé mesto.

Posledné dni sme strávili prípravou a prezentáciou obchodného plánu fiktívnej firmy so zameraním na udržateľnosť a mal obsiahnuť inovatívne riešenia environmentálnych problémov. Okrem toho, sme si mali prichystať aj krátke videá, ktoré by mali viesť ľudí k environmentálnym zmenám v každodennom živote.

Tento projekt nám dal veľa nových poznatkov či priateľstiev a sme veľmi vďační za túto príležitosť.

Matúš, Adam, Sima, Kvetka, Kika a Kaja


Komentovať