Pracovať a tvoriť, veľa spolupracovať…

  • 0

Pracovať a tvoriť, veľa spolupracovať…

Category:Príbehy účastníkov

“Vďaka Erasmu sme v novembri  prvýkrát skúsili, čo znamená zažiť tréning namiesto  mládežníckej výmeny. Nebanujeme nič. Tá 12 hodinová cesta vlakom cez 4 štáty nás pobavila a všetkých troch  obohatila viac ako cesta lietadlom .

Dorazili sme do Crikvenice – Selce, tichého a pokojného prostredia hneď na okraji mora. Úžasný výber v tom období už vyľudnenej a čistej dedinky a taktiež aj ubytovania. Bývali sme v hosteli, kde často bývajú vzdelávacie sústredenia, čo v ňom bolo cítiť a veľmi to prospievalo pre to, aby sme sa popri zábave vedeli sústrediť aj na prácu. 

Týždeň to bol neskutočný. Vnímali sme vysokú kvalitu organizácie a trénerov. Atmosféru si vytvárajú ľudia samotní. Na tomto projekte sme sa stretli skupina  dôvtipných, aktívnych a veselých ľudí, a preto bola po celý čas aj taká atmosféra.  Myslím si, že zámer projektu  sa splnil na 100 %. Veľa sme sa naučili o danej téme a inšpirovali  hlavne od ľudí okolo nás, pretože chceli a mali čo povedať a ďalej zdieľať. Dalo nám to väčší rozhľad a hlavne aj malú prax v tom, ako písať projekty a kde hľadať peniaze, čo môžeme teraz pekne využiť v organizáciách, v ktorých sa angažujeme.  Malo to taký dopad, že sme sa rozhodli ísť urobiť projekt na Cyprus v spolupráci s Mother Flower a Cyprijčanmi.

 Nemala som pocit, že by sme sa niekedy nudili alebo zažívali nepríjemné situácie s ľuďmi. Tu sme museli naozaj nad niečím pracovať a tvoriť, veľa spolupracovať. Koniec koncov, o tom je život.       

    

Videli sme, aký je presne rozdiel medzi mládežníckou výmenou a tréningom. A aspoň za seba musím povedať, že mne tréningy inklinujú viac, pretože sa tam človek viac naučí a dostane, pričom sa stále môže zabávať a hrať ako malé dieťa 🙂 Tomuto hovorím pravé neformálne vzdelávanie.”

Mária  Mancová


Komentovať