Predali nás na orgány?

  • 0

Predali nás na orgány?

Category:Príbehy účastníkov

Ešte na konci októbra sa naša slovenská skupina vybrala do Španielskeho mestečka Iscar. Napriek tomu, že nám zrušili let sme si nenechali pokaziť náladu a snažili si užiť naplno to, čo Erasmus+ projekty ponúkajú. Neváhali sme a hneď po príchode na ubytovňu o 1 ráno sme sa zastavili na jednej z izieb. Rozprávali sme sa a zoznamovali, rovnako tak aj nasledujúce dni, počas ktorých sa z cudzincov stávali priatelia na celý život.

Mix Talianov, Rumunov, Španielov, Turkov a Slovákov fungoval na 110%. Dokázali sme sa pochopiť, aj keď niekto nevedel úplne plynule po anglicky. Mnohí sa tak aj počas týždňa zlepšili a vedeli s nami komunikovať sebavedomejšie.

Každý deň sme mali nabitý program ale aj priestor na oddych a zábavu. Téma spätá s obchodom s ľudskými orgánmi bola očividne serióznou, avšak nie nudnou. Organizátori podnikli všetko pre to, aby aj takáto vážna vec bola podaná nie len prostredníctvom prednášok, ale aj odľahčených scénok a hier. Pri týchto činnostiach sme nadobudli lepšiu schopnosť pracovať v skupinách, improvizovať a taktiež „think outside the box“.

Hlavný rečník celej výmeny Thomas, bol pre mnohých z nás neskutočnou inšpiráciou. Nie len, že mal množstvo skúseností, ale taktiež nás na požiadanie vedel zhypnotizovať počas prestávok. Každodennou príjemnou udalosťou boli aj kultúrne večery, kde sme mali možnosť spoznať reálny pohľad človeka na jeho krajinu. Spievali sme, tancovali a ochutnávali typické pochutiny z daných štátov. Neskôr večer sme už ako multikultúrna partia putovali do neďalekého baru, kde zábava pokračovala. Nemali sme problém každý deň  chodiť spávať o 5 ráno a zobúdzať sa o 8. Niektorí sme síce pri raňajkách vyzerali ako mŕtvoly, ale nebolo to nič, čo by nenapravila šálka kávy.

Išli sme aj do neďalekého mesta Salamanca, v ktorom sme mali možnosť vidieť množstvo krásnych stavieb a nasávať atmosféru Španielska. Ľudia tam boli naozaj veľmi milí a usmievaví. Ďalšou skvelou vecou bolo aj to, že organizátori usporiadali halloweensku párty. Všetci sme sa museli obliecť do kostýmov a potom nás v spoločenskej miestnosti čakali aktivity ako napríklad lovenie jabĺk ústami z misy z vodou, pri čom sme sa dosť nasmiali.

Celý týždeň panovala úžasná nálada aj napriek tomu, že vonku poväčšine pršalo. Každý s každým dobre vychádzal a pre mňa osobne to bol jeden z najlepších zážitkov v mojom živote.

Cecília Miškovová


Komentovať