Voices Youth Summit of Europe

  • 0

Voices Youth Summit of Europe

Category:Príbehy účastníkov

V tomto článku prinášame postrehy účastníkov a účastníčok mládežníckej výmeny “Voices Youth Summit of Europe”, ktorá sa konala v malebnom meste Lugo na severovýchode Španielska.
 

Týždeň v Lugo bol obrovskou inšpiráciou pre mňa. Okrem zábavy, dobrého jedla a príjemnej kamarátskej atmosféry som dostala nové poznatky. Počas programu som začala lepšie vidieť svoje silné strany, čo všetko môžem a kam by som chcela smerovať. Boli to veľmi krátke, ale dobre dni s množstvom ľudí, srandou, prácou, workshopmi, hlavným projektom, za ktorý sme dostali druhé miesto. Veľmi sa teším a dúfam že budem mať ďalšiu možnosť sa zúčastniť tohto projektu.

-Anna

The project for me was an unforgettable experience in every way. The programme was designed perfectly for us to learn, progress but also to have free time and get to know each other and the city we were in. I left the project excited, with many memories and motivated.

-Monika

The project for me was a great experience full of new inspiration. I was lucky enough to win the third place prize on the final Hackathon day, which is that I get to come to another project in April. I am very thankful for the wonderful people I have met and will stay in contact with. Besides the main goal of the project it was a lot of fun too thanks to the great organizators always ready to help and give new perspective.

-Rhian

Počas Erasmus pobytu som sa stretla s rôznymi ľuďmi a národnosťami. Spoznala som kultúru danej krajiny, ale aj iných krajin, ktoré participovali na projekte. Počas multikultúrneho večera som sa dozvedela bližšie informácie o krajine, zvykoch, jazyku (ako napríklad správne vyslovovať niektoré slová) a taktiež mala možnosť ochutnať aj tradične jedlá danej krajiny. Počas projektu som mala možnosť rozšíriť svoje poznatky v oblasti vzdelávania a prezentovania. A tiež sme mali rôzne workshopy zameraná napríklad na 3D tlač, vyrezávaním do dreva, tlač na trička a iné.. Bola to dobrá skúsenosť a odporúčam vyskúšať všetkým, ktorí majú možnosť, čas, chuť a záujem.

-Karolína

Počas erasmu som pracoval so skupinou mladých, inšpiratívnych ľudí, s ktorými sme sa pokúšali vytvoriť riešenie na problémy s udržateľnosťou. Okrem 100% sústredia sa na projekt sme zažili aj veľa aktivít, smiechu a samozrejme večerné párty. Už keď som odchádzal som vedel, že sa budem hlásiť na ďalšie projekty.

-Jozef


Komentovať