You(th) Got This v Holandskom De Weere

  • 0

You(th) Got This v Holandskom De Weere

Category:Príbehy účastníkov

Počas letných prázdnin, 25. júla až 3. augusta, sa nás, 10 mladých Slovákov, zúčastnilo Erazmus + programu s témou You(th) Got This v Holandsku. 

Výmeny sme sa dokopy zúčastnili 3 krajiny (z každej po 10 ľudí) a to Slovensko, Taliansko a Holandsko. Situovaný sme boli v holandskej dedinke De Weere a pomerne netradične, sme boli ubytovaní v hosťovských rodinách. To nám však o to viac umožnilo prežiť naplno Holandskú kultúru a spoznať rodičov niektorých z holandských účastníkov. Program na každý deň bol vskutku nabitý. Od rána do večera sme sa venovali rôznym aktivitám, či už na spoznanie sa navzájom, spoznanie samého seba alebo na prehĺbenie vzťahov, ďalej workshopom na rôzne témy. Niektoré večery sa uskutočnili “Cultural nights” a tiež boli hravé či otvorené večery.

Ráno sme začínali raňajkami v našej hosťovskej rodine, potom sme sa presunuli do T-housu a tam sa oficiálne začal program. Okolo piatej sme šli na pár hodín opäť do hosťovských rodín na večeru, zrelaxovať, či ako kto uvážil za vhodné. Podnikli sme aj výlet do Amsterdamu a do zaujímavého múzea spraveného na štýl skanzenu s názvom Zuiderzeemuseum a tiež sme v jeden deň spoznávali na bicykloch De Weere formou „lúštenia tajničky“. Počas týchto nabitých dni sme však mali aj voľný program. My sme sa počas neho vybrali s hosťovskou rodinou na pláž.

Bolo to intenzívnych 10 dni, počas ktorých sme si navzájom sa všetci spoznali, prehĺbili si vzťahy, spoznali nové kultúry, komunikovali o klimatickej kríze a súčasných problémoch v spoločnosti (najmä u mladých), zlepšili si angličtinu a zažili krásy Holandska. Tým, že toto bol môj vôbec prvý Erazmus+ projektu som všetko prežívala o to viac a počiatočný stres ihneď vystriedala eufória. Myslím, že každý z nás si odniesol veľmi veľa krásnych a nezabudnuteľných spomienok. Ja osobne som veľmi vďačná za to, že som mala takúto príležitosť a rada by som sa aj v budúcnosti zapojila do niečoho podobného a určite takúto možnosť vrelo odporúčam!


Komentovať