Že je Poľsko len krajinou trhovísk a kroviek? Ani náhodou!

  • 0

Že je Poľsko len krajinou trhovísk a kroviek? Ani náhodou!

Category:Príbehy účastníkov

Tento projekt bol najlepšia voľba na vyplnenie voľného času počas týchto prázdnin. Okrem spomínaných vecí, ako boli nové priateľstvá, či spoznanie novej krajiny, musím dať do pozornosti Oxford debates. Nikdy som sa na niečom takom predtým nezúčastnila, a práve toto mi príde ako nová skúsenosť a TO mi dalo asi najviac z celého projektu. Tiež musím podotknúť, že aj napriek mojej hlúpej potravinovej alergii som sa tam naozaj výborne najedla( myslím to úplne vážne, bez sarkazmu  😀 ). Ani raz som neodišla z jedálne hladná, všetko bolo ozaj dietne, čerstvé a chutné. A ešte aj veggie šalaty. Proste úplne super! Som veľmi rada, že som mohla byť súčasťou tohto projektu.

Alexandra Papcunová

Mne dal projekt východniarsky prízvuk, ktorého sa zatiaľ neúspešne zbavujem, ale hlavne kopu super zážitkov so skvelými ľuďmi

Michal Salíni

Že je Poľsko len krajinou trhovísk a kroviek? Ani náhodou! Mládežnícka výmena na severe tejto krajiny bola obohacujúcou skúsenosťou v niekoľkých oblastiach. Okrem toho, že sme nadobudli jazykové sebavedomie v angličtine a získali základy slovinčiny a poľštiny (ktorej sme na konci pobytu už bezproblémovo rozumeli!), sme spoznali pre Slovákov málo známy región nášho severného suseda, naučili sa zásady kritického vnímania médií a v neposlednom rade si užili mnoho zábavy i zaujímavých diskusií s mladými ľuďmi zo zahraničia. Vďaka výmene sme mali jedinečnú možnosť prezrieť si jednu zo svetových centrál najväčšej tlačovej agentúry na svete Thomson Reuters a rozprávať sa s jej zamestnancami priamo na ich pracoviskách, ale okrem vzdelávacích aktivít sme mali aj dosť času na to, aby sme si urobili výlet k studenému Baltskému moru (ktoré nie je o nič menej čarovné než Stredozemné!) alebo do historického Gdaňska či modernej Gdyne. Kto sa chce naučiť čosi nové, obohatiť svoju osobnosť, spoznať nových ľudí a krajiny a užiť si príjemne strávený čas v rôznorodej spoločnosti, sotva nájde niečo lepšie, než mládežnícku výmenu. Nech sa páči, kamaráti, kriticky zhodnoťte!

Martin Makara

Projekt bol úplne super, prostredie bolo úžasné a ľudia tam tiež (aspoň tí s ktorými sme si sadli), ak by bola možnosť hneď by som sa tam ešte vrátila  ;)….Ďakujem za úžasnú príležitosť a zážitky.

Klaudia Nováková

Ja som neskutočne vďačná za to že som mohla stráviť čas s takými úžasnými a inteligentnými ľuďmi (áno opakujem to čo všetci, ale tak asi to bude pravda), či už ide o slovákov, alebo poliakov, plus organizátorky fakt robili čo mohli takže spokojnosť

Anna Lachová

Som veľmi veľmi vďačná za možnosť byť súčasťou tak super projektu a ešte lepšieho slovenského tímu. Ďakujem za každú jednu príležitosť, ktorá ma vyniesla z komfortnej zóny a posúvala ďalej v jazykových schopnostiach a v budovaní samej seba. Teším sa z nových priateľstiev a kontaktov ktoré som na projekte nadobudla. Ďakujem Adel že mi umožnila takúto skúsenosť. Ani sa mi nesnívalo že Poľsko môže byť tak krásne a ak to bude možné určite sa tam chcem ešte niekedy vrátiť. Lucka aj tebe ďakujem bola si a stále si super líder!

Henrieta Antonyová

Pre mňa to bol perfektný čas strávený so skvelými ľuďmi, vďaka ktorým som sa mohla učiť nové veci a viac spoznať aj samú seba. Som za to všetko veľmi vďačná a celé to hodnotím na 1.

Katarína Lačná

No tak velmi som sa bala ist na tento projekt, tak bolo velmi super  ?som nesmierne rada ze som Vas mohla spoznat a dakujem za prijemne stravene chvile na tomto projekte.

Andrea Jalčová

Mne sa projekt veľmi páčil, nielen kvôli prostrediu a téme, ale hlavne kvôli skvelým ludom a úžasnému slovenskému tímu  🙂 …v skratke dakujem za možnost zúčastniť sa  🙂

Simona Strmeňová


Komentovať