Nadväzujeme spoluprácu aj s Indiou

  • 0

Nadväzujeme spoluprácu aj s Indiou

Category:Rôzne

nižšie je aspoň zopár fotiek z 2 týždňového pobytu v Indii. 31 ľudí z 31 krajín sveta sa stretlo aby sa dozvedeli o „cross-cultural communication and cooperation strategies for business growth in developing countries“, nadviazali spoluprácu, nové nápady a projekty.

V hlave mám kopec myšlienok, no budem zdieľať aspoň jednu. Keď človek vidí život v krajine ako India na vlastné oči alebo počúva o ekonomickej situácii v krajinách účastníkov, tak si potom počas tej vlastnej prezentácii o Slovensku uvedomí, že sa vlastne máme najlepšie spomedzi nich vo všetkých aspektoch.

Nadávanie a sťažovanie patrí údajne k nášmu národnému športu či folklóru a výsledkom je odchod mnohých mladých do zahraničia. Ja čím viac cestujem, tým viac milujem Slovensko. A to nielen po skúseností s Indiou, ale aj v porovnaní s inými vyspelými krajinami.

Cestovanie mi okrem toho ukazuje ako malé či nepodstatné sú niektoré problémy, núti ma zamýšľať sa nad tým ako byť lepším človekom a zodpovedným občanom, hoci len pri tak jednoduchej činnosti ako triedenie odpadu alebo obmedzovanie nákupu toho čo v skutočnosti až tak nepotrebujem a premýšľam ako prispieť k riešeniu tých dôležitejších problémov a pomôcť tým ktorí majú menej šťastia.

Ako to vnímate Vy? Prispelo cestovanie, spoznanie života a kultúry v iných krajinách k podobným pocitom a myšlienkam?

A čo sa týka možností pre Vás v týchto mimo-európskych krajinách, bude to vyžadovať množstvo práce a ide o dlhodobý proces, nakoľko v súčasnosti by sme mohli organizovať len „self-financing“ výmeny keďže financovanie z EÚ je len veľmi obmedzené ale ideme do toho.

Držte palce!

Lenka


Komentovať