Zoznámte sa, som nová ADEL stránka…

  • 1

Zoznámte sa, som nová ADEL stránka…

Category:Rôzne

Dnes je konečne ten deň kedy webová stránka je dokončená do takej fázy, že môže byť sprístupnená pre všetkých. Stránka sa bude v priebehu času ešte zveľaďovať a taktiež pribudnú nejaké novinky ale koncept zostane zachovaný. Tak poďme si teda predstaviť jednotlivé funkcie, ktoré budete potrebovať vedieť.

Vytvorenie účtu

Ak sa chcete v budúcnosti zúčastniť na niektorom z našich projektov (mládežnícke výmeny, tréningy, dobrovoľníctvo) určite si budete potrebovať založiť účet. Bez vytvoreného účtu a vyplneného profilu nebudete schopný sa prihlásiť na žiaden náš projekt.

Účet vytvoríte tak, že z menu si vyberiete položku “Účet”. V rozbaľovacom okne ďalej vyberiete “Registrovať sa” (viď obrázok nižšie)

registrovat-sa

Automaticky budete presmerovaný na registračnú stránku. Na tejto obrazovke máte možnosť si vytvoriť účet a to hneď niekoľkými spôsobmi.

  1. spôsob – vytvoriť si účet zadaním používateľského mena, hesla, emailu
  2. spôsob – vytvoriť si účet prostredníctvom prihlásenia cez sociálnu sieť Facebook alebo Google+

registracia

 

O úspešnej registrácii budete oboznámení e-mailom. Na váš e-mail prídu registračné údaje. Účet je automaticky potvrdený a vy sa môžete prihlásiť.

Správa účtu

Po prihlásení do vášho účtu sa Vám zobrazia nové možnosti. Z menu “Účet” máte možnosť zobraziť nastavenia Vášho účtu, zobraziť profil, zobraziť/spravovať rezervácie na projekty, zobraziť zoznam užívateľov a odhlásiť sa z vlastného účtu ak sa nachádzate na počítači, ktorý zdieľate s inými používateľmi.

Účet

Kliknutím na “Účet” prejdete na nastavenia vášho účtu. Na tejto obrazovke máte možnosť zmeniť vaše meno, priezvisko, e-mailovú adresu a taktiež automaticky vygenerované heslo, ktoré vám bolo pridelené pri registrácii. Ďalšie možnosti sa týkajú nastavenia súkromia a to konkrétne či chcete sprístupniť Váš profil všetkým používateľom alebo iba administrátorom, kto Vás môže kontaktovať prostredníctvom súkromnej správy alebo vidieť Váš online status. Na tejto obrazovke taktiež môžete prepojiť svoj účet so sociálnou sieťou Facebook alebo Google+ ak ste tak nevykonali počas registrácii. Poslednou možnosťou na tejto obrazovke je možnosť vypnúť zasielanie upozornení na Váš e-mail v prípade novej súkromnej správy.

ucet

Najdôležitejšou častou ak sa chcete zúčastniť niektorého z našich projektov je karta “Profil“. Pre to aby ste sa mohli prihlásiť do niektorého z projektov je nutnosť tento profil mať vyplnený na 100%. V prípade nekompletného profilu vás bohužiaľ automaticky vylúčime z výberového konania.

Profil

Pre vyplnenie profilu je nutné kliknúť na ikonu skrutky a následne kliknúť upraviť profil. Väčšina údajov, ktoré v profile vyplníte je viditeľná pre všetkých návštevníkov tejto stránky. Avšak časť určená projektom je viditeľná iba pre administrátorov za účelom vyberania účastníkov na projekty. Z dôvodu zachovania súkromia účastníkov je telefónne číslo viditeľné iba pre administrátorov.

Vrámci profilu môžete prepnúť na kartu články, ktorá vám zobrazí informácie o vašich článkoch, ktoré ste napísali (očakávame krátky článok po skončení projektu). Karta komentáre vám zobrazí prehľad všetkých komentároch, ktoré ste uskutočnili. Posledná karta správy slúži na odosielanie a prijímanie súkromných správ medzi používateľmi alebo administrátormi.

Výber projektu

Pravdepodobne toto je tá časť stránky, ktorá Vás bude zaujímať najviac a prečo ste vlastne prišli na túto stránku. Niektorí z Vás si určite budú pamätať rôzne spôsoby prihlasovania sa na naše projekty. Či to už bolo prostredníctvom Google formulárov alebo e-mailu. Odteraz prihlasovanie na projekty bude výhradne prebiehať prostredníctvom webovej stránky.

Ako bolo spomenuté vyššie pre úspešné zaradenie do listiny kandidátov je potrebné úplne vyplnenie vášho profilu predtým ako sa prihlásite na daný projekt. Ak sa zúčastňujete projektu po prvý krát je nevyhnutné si prečítať FAQ – Pred prihlásením. FAQ je rozdelené do niekoľkých kategórií a to: “Pred prihlásením“, “Po prihlásení“, “Po vybratí” na projekt. V menu na karte “Projekty” vyberte z rozbaľovacieho okna položku “FAQ” – Pred prihlásením sa na projekt.

FAQ - Pred prihlásením sa na projekt

FAQ – Pred prihlásením sa na projekt

Prečítať si “FAQ” odporúčame aj účastníkom, ktorí sa už na niektorom našom projekte zúčastnili z dôvodu, že sa mohli zmeniť niektoré pravidlá alebo podmienky.

V prípade ak by ste niečomu nerozumeli alebo sa niečo vo FAQ nenachádza tak nás neváhajte kontaktovať. O možnostiach ako nás môžte kontaktovať nájdete nižšie.

Zoznam aktuálnych projektov nájdete v menu “Projekty” v sekcii “Pripravujeme pre vás“. Tú máte možnosť si vybrať či sa zaujímate o “Mládežnícke výmeny“, “Tréningy” alebo o “EDS – Európska dobrovoľnícka služba“. Po kliknutí na jednu z možností sa vám zobrazia nadchádzajúce projekty v danej kategórie. V prípade, že máte záujem vidieť všetky pripravované projekty tak kliknite na záložku “Pripravujeme pre vás” a zobrazia sa Vám všetky aktuálne pripravované projekty.

Na tejto obrazovke uvidíte názov projektu, ilustračný obrázok, dátum konania a taktiež miesto. Po kliknutí na hociktorú časť daného projektu budete automaticky presmerovaný na daný projekt.

projekt-obrazovka

Zoznam projektov taktiež nájdete v sekcii “Kalendár projektov” ktorý zobrazuje nadchádzajúce projekty v prehľadom formáte. V kalendári vidíte dátum od kedy do kedy bude daný projekt prebiehať. Po prejdení na názov projektu sa vám zobrazia doplnkové informácie a to ako miesto konania, typ projektu a počet uchádzačov, ktorí budú vybraní na tento projekt. Po kliknutí na na projekt budete automaticky presmerovaný na stránku projektu.

Kalendár-Projekt

 

Prihlásenie sa na projekt

Po vybraní projektu ste boli presmerovaný na stránku ktorá sa už týka daného projektu. Na tejto stránke nájdete všetky potrebné informácie ktoré o danom projekte potrebujete vedieť. Hneď na začiatku stránky môžete vidieť Dátum a čas konania, Miesto konania (aj s mapou), typ projektu a po uskutočnení výberového konania aj vybraných účastníkov.

projekt-strana

V nižšej časti nájdete zhrnutie o čom projekt bude v anglickom jazyku a ktoré krajiny sa na tomto projekte zúčastnia. Ďalšie informácie sa týkajú vekového obmedzenia pre daný projekt. Infopack je určený predovšetkým vybraným účastníkom nakoľko poskytuje všetky potrebné informácie, ktoré by mal vedieť. Stiahnutie tohto súboru je obmedzené heslom, ktoré bude zaslané vybraným účastníkom.

download

Pod Infopackom je dôležité informácie, ktoré sa týkajú výšky cestovných nákladov, ktoré budú preplatené cez Erasmus+. V prípade nejasností alebo otázok prečítať si časť ohľadom FAQ – Po vybratí na projekt prípadne nás kontaktovať.

Na samom závere sa nachádzajú dve otázky v anglickom jazyku, ktoré je potrebné vyplniť pre každý projekt na ktorý sa hlásite.  Nevyplnenie týchto otázok znamená nezaradenie do zoznamu  o uchádzačov o daný projekt.

Pod otázkami máte aj možnosť vidieť výšku účastníckeho poplatku, ktorý je nutné uhradiť až po prijatí výberového e-mailu, ktorý vám oboznámi, že ste boli úspešne vybraný a môžete sa zúčastniť daného projektu.

Po odoslaní žiadosti o zúčastnenie projektu musíte už počkať iba na výberové konanie. O výsledku výberového konania budete oboznámený prostredníctvom e-mailu (taktiež aj neúspešní uchádzači). Úspešní uchádzači sa musia riadiť inštrukciami, ktoré obdržia e-mailom.

e-mail-potvrdenie

Zrušenie účasti

Ak sa rozhodnete z akéhokoľvek dôvodu zrušiť účasť pred výberovým konaním tak to môžete jednoducho spraviť cez menu “Účet” kde z rozbaľovacieho okna vyberiete si “Moje prihlášky“. Na tejto stránke máte možnosť vidieť prehľadný zoznam projektov na ktoré ste sa prihlásili. Okrem informácií o názve projektu, dátume kedy sa bude konať tu uvidíte aj stav Vašej prihlášky. Po odoslaní prihlášky na projekt stav zobrazuje “Čaká na schválenie“. Po výberovom konaní sa stav zmení buď na “Schválená” alebo “Zamietnutá“.

Najdôležitejšia časť je však možnosť zrušenia  účasti, ktorá sa nachádza úplne na konci pri každom projekte. V prípade, že sa rozhodnete zrušiť účasť z akéhokoľvek dôvodu, môžete to spraviť jednoducho kliknutím na “Zrušiť“, ktoré sa nachádza vedľa projektu na ktorý ste sa prihlásili. Týmto spôsobom sa môžte odhlásiť či už z výberového konania alebo z účasti na danom projekte.

moje-rezervacie

Riešenie problémov

V prípade problémov alebo otázok máte možnosť nás kontaktovať. Kontaktovať nás môžete prostredníctvom kontaktného formuláru ktorý nájdete v menu “Kontaktujte nás“. Po obdržaní vašej správy niekto z tímu ADEL sa vám bude snažiť odpovedať v čo najkratšom čase.

kontakt

V prípade, že sa nachádzate na mobilnom zariadení najlepšia možnosť ako nás kontaktovať je prostredníctvom e-mailu. Poslednou možnosťou ako nás je kontaktovať je prostredníctvom “Online chatu“, ktorý sa nachádza v pravom dolnom rohu.  V prípade, že sa niekto z tímu ADEL nachádza online máte možnosť živého rozhovoru priamo s nami a riešenie Vášho problému bude bezodkladne vybavené. Prípade, že sa nikto z tímu ADEL nenachádza online môžete prostredníctvom online chatu zanechať offline správu a odpoveď Vám zašleme na Vami uvedený email.

chat

V prípade, že by ste niečomu nerozumeli alebo našli nejaké chyby tak prosím kontaktujte mňa prostredníctvom súkromnej správy.

Diskusné fórum

Diskusné fórum je určené predovšetkým vybraným účastníkom. Slúži ako náhrada doterajších Facebookových skupín. Prístup do fóra určeného pre daný projekt majú len vybratí uchádzači. Ostatní používatelia do tohto fóra nemajú prístup. Fórum neslúži len vybraním účastníkom ale aj pre všetkých ostatných, ktorý chcú riešiť problém ohľadom projektov alebo našej webovej stránky prípadne môžu zdieľať zaujímavý obsah s ostatnými členmi našej internetovej stránke. K fóru sa dostanete prostredníctvom karty Účet / Fórum.

Ukážka diskusného fóra


1 Comment

Patrik Spišák

Patrik Spišák

31 októbra, 2016at 11:45 am

Vitajte

Komentovať