Dobrovoľníci využili plasty na výstavbu lode

  • 0

Dobrovoľníci využili plasty na výstavbu lode

Category:Príbehy účastníkov

Mesiac v Grécku vďaka dobrej spoločnosti a peknému počasiu ubehla ako voda. Vôbec som nepredpokladal, že sa ešte budem kúpať koncom novembra. Cieľom celého dobrovoľníctva bolo vybudovanie plachetnice typu Optimist z plastových fliaš.

Bolo nás celkovo 14 zo siedmich krajín. Náplň práce sme mali pekne rozdelené každý deň a pozostávala to z odrezávanie vrchu a spodku fliaš, následne sme z nich urobili dlhé pásy, ktoré sme použili na prípravu umelo hmotného koberca. Presne tak sme tkali ako naši predkovia, ale tentokrát sme používali plastové fľašky. Nezostával nič iné len vybudovať plachetnicu.

Pred veľkou prezentáciou pred publikom sme nemali možnosť ho odskúšať, ale našťastie sa nepotopila. Plachetnica dostala názov Jumbo a bude sa používať ako učebná pomôcka pre študentov, ktorí sa budú chcieť naučiť plachtiť.

Počas voľného času sme mali možnosť objaviť krásy Kalamaty, ale celkovo aj Peloponézsky poloostrov. V olivovom oleji sme sa mohli skoro kúpať, keďže to patrí medzi ich špecialitu a pestuje sa to na každom rohu. Najhoršie bolo vrátiť sa, keďže sme si na seba počas mesiaca veľmi zvykli a nechcelo sa nám veľmi prísť ani do studeného počasia.

Ďakujem celému Tímu ADEL, že som sa mohol zúčastniť takého skvelého projektu. Už nič iné mi nezostáva len vyskúšať po tomto dlhodobé dobrovoľníctvo na ktoré ma Grécko veľmi dôkladne pripravilo.

S pozdravom, Patrik Muszka


Komentovať