Ecological Fashion Design

  • 0

Ecological Fashion Design

Category:Príbehy účastníkov

V dňoch 15.5 – 26.5 2023 sme sa ako členky slovenského tímu so sprievodnou organizáciou ADEL Slovakia zúčastnili Erasmus+ projektu s názvom „Ecological fashion design“ ktorý sa konal v tureckom prímorskom meste Gemlik.

Prostredie bolo veľmi príjemné, vládla priateľská atmosféra a od začiatku sme videli, že prístup hosťujúcich organizátorov z Turecka bude osobný a individuálny, aj keď to bol ich prvý projekt.

Názvom sa niesol aj celý program. Rozširovali sme svoje poznatky v oblasti „sustainable“ módy, učili sme sa formou zábavných aktivít, zúčastnili sme sa prednášok vyštudovaných odborníkov v danej téme, všetko s partiou mladých ľudí. Okrem účastníkov zo Slovenska sa tohto projektu zúčastnilo 30 ľudí z Talianska, Srbska a Turecka. Každá z krajín dostala určitý večer priestor sa odprezentovať v podobe kultúrnej noci, kde sme ukázali našim partnerom typické slovenské tradície a tradičné jedlá. Pre nás bolo učiť sa o iných krajinách veľmi prínosné, tak isto ako aj intenzívne komunikovať 11 dní v anglickom jazyku s rovesníkmi z polovice Európy. Je to príležitosť, ktorú človek len tak bežne nedostane. 

 

Okrem toho sme navštívili najkrajšie mešity Turecka – vrátane Hagia Sofia v Istanbule, kde sme strávili spolu s našim slovenským tímom jednu noc. Videli sme, ako vyzerá typická turecká svadba počas Turkish cultural night, navštívili sme známe múzeá v 4. najväčšom meste Turecka Bursa, ochutnali sme tradičné turecké jedlá, a hlavne, vytvorili nové, zmysluplné kamarátstva. Na záver by sme zhrnuli, že to bolo nádherných a poučných 11 dní plných smiechu, vzdelávania, tancovania, krásnych a silných zážitkov. Všetkými desiatimi odporúčame využívať podobné príležitosti projektov Erasmus+. Ďakujeme organizácii ADEL za možnosť zúčastniť sa tohto projektu, bolo to nezabudnuteľné. 

-Martina


Komentovať