Je Litva krajinou alkoholikov? (Fotoreport)

  • 0

Je Litva krajinou alkoholikov? (Fotoreport)

Category:Príbehy účastníkov

Približne 10 dní pred štátnicami som sa rozhodol vyplniť svoj voľný čas účasťou na projekte v Litve. O krajine som vedel len toľko, že leží niekde na severe a že sa tam veľa pije. Podľa najnovších štatistík Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) patrí Litve prvenstvo v pití tvrdého alkoholu, keď priemerný Litovec starší ako 15 rokov vypije 18,2 litra tvrdého alkoholu za rok.

Organizátori umožnili vycestovať 5 dní pred začiatkom projektu a vrátiť sa najneskôr 5 dní po skončení projektu. Priamy let zo Slovenska do Vilniusu neexistuje, a preto som to využil a urobil si zastávku v Londýne a neskôr v Osle. Projektu sa zúčastnilo 38 účastníkov zo Slovenska, Poľska, Maďarska, Rakúska, Talianska a Litvy. Počas projektu sme boli ubytovaní v komplexe Riterio Krantas, ktorý je vzdialený cca 40 km od Vilniusu a je obklopený prírodou. Najbližší obchod bol vzdialený 10 km.

Riterio Krantas, komplex obklopený prírodou, oáza pokoja a kľudu

Každý deň projektu pozostával z viacerých sessions, ice-breakerov a coffee breakov. Na obrázku je tzv. „litovské ťahanie repy“.

Stavanie špagetových mostov

Diskutujeme o vážnych témach

slovenský tím v akcii

Organizátori nás vzali na výlet k hradu Trakai

Moderný Vilnius, hlavné mesto Litvy

Projekt dopadol nad moje očakávania. Všetko počnúc organizáciou dňa, po ubytovanie a jedlo bolo na vysokej úrovni. Pre tých, ktorí sa ešte žiadnej výmeny nezúčastnili, tak je to skvelá príležitosť ako spoznať nové kultúry, nadviazať medzinárodné priateľstvá a čo to precestovať.

A či sa v Litve pije? Samozrejme… 😉 Kto by si však nedal jeden pohár vína na móle pri jazere pri západe slnka a vychutnal si krásnu scenériu?

Miroslav Gdovin

Fotky v plnom rozlíšení si môžete pozrieť tu:


Komentovať